Trzy medale Dytkowskiego

/waf/
Trzy tytuły wicemistrzowskie wywalczył Jan Dytkowski z KSZO Ostrowiec Św. podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu.

23. Paulina Majos (Salos Cortile Kielce) 2:43.12
5. Sebastian Książek (KSZO Ostrowiec Św.) 2:13.75 (el. 2:13.55)

8. Mateusz Krycia (KSZO Ostrowiec Św.) 16:57.89

Od piątku do niedzieli odbywały się zimowe mistrzostwa Polski juniorów 14 lat i 15 lat w pływaniu.

ŻYCIOWY SUKCES DYTKOWSKIEGO

Wśród juniorów młodszych (rocznik 1997) świetnie zaprezentował się w Gorzowie Wielkopolskim Jan Dytkowski z KSZO. Ostrowczanin wywalczył trzy srebrne medale- na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 2:00.26, na 400 metrów dowolnym (4:11.75) i 1500 metrów tym samym stylem (16:44.01). To największy sukces podopiecznego trenera Marcina Piwnika. W swoim dorobku miał dotychczas zdobyte przed rokiem na basenie 50-metrowym brązowe medale na 400 i 800 metrów kraulem. Dzięki medalom Jasia KSZO zajął osiemnaste miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

JESZCZE POZA PODIUM

W finałach A pływali także Patrycja Loranty z KSZO, która była siódma na 800 metrów kraulem i ósmy na 200 metrów kraulem Patryk Kowalski z Unii Busko-Zdrój. Patrycja była także druga w finałach B na 200 i 400 metrów stylem dowolnym. Trzykrotnie do finałów B udało się zakwalifikować Marcie Mikołajczyk z Korony-Swim Kielce- na 50 metrów dowolnym, 100 metrów motylkowym i 200 metrów zmiennym. Poza nimi w finałach B pływali także Paulina Marzec z Salosu Cortile na 100 metrów motylkowym, Wiktoria Zawolik (KSZO)- na 400 metrów stylem zmiennym, Patryk Kowalski (Unia Busko-Zdrój)- na 200 metrów stylem zmiennym i Piotr Bujak (Korona-Swim)- na 200 metrów stylem dowolnym. Piotrek na dziesiątym miejscu ukończył rywalizację na 1500 metrów kraulem.

BEZ MEDALU W CIECHANOWIE

Gorzej startowali w Ciechanowie starsi zawodnicy- rocznik 1996. Najlepszym naszym reprezentantem był Sebastian Książka z KSZO, który zajął piąte miejsce na 200 metrów i siódme na 100 metrów stylem motylkowym oraz ósme na 400 metrów stylem dowolnym, przegrywając w finale B o 0.01 sekundy ze swym kolegą klubowym Mateuszem Krycią. Poza siódmym miejscem na 400 metrów kraulem, Mateusz był ósmy na 1500 metrów kraulem, podobnie jak Karolina Długołęcka z Unii Busko-Zdrój na 50 metrów stylem grzbietowym.