Trzy piłkarki ręczne KSS Kielce grały w reprezentacjach Polski

PK
Trzy zawodniczki KSS Kielce grały w turniejach w barwach juniorskiej i młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Justyna Fijałkowska z kadrą juniorek wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy.

Podczas turnieju w Goleniowie reprezentacja Polski juniorek, w barwach której grała Justyna Fijałkowska z KSS, wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Czechach. Polki przegrały z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju, Węgierkami 19:22, ale potem zanotowały dwa zwycięstwa - z Litwą 30:24 i z Grecją 33:24. Kielczanka zagrał w spotkaniach z Węgrami i Grecją, ale nie zdobyła żadnej bramki.

Joanna Drabik i Honorata Syncerz zagrały w kadrze młodzieżowej podczas towarzyskiego turnieju w czeskim Ołomuńcu. Polki zajęły tam drugie miejsce, wygrywając identycznymi wynikami 31:26 z Rumunią i Czechami oraz ulegając 26:29 Austrii. Drabik zdobyła w sumie 10 bramek, Syncerz nie wpisała się na listę strzelców.