Turniej o Puchar Tymbarku w Nowinach

(SAW)
Drużyna SP Baćkowice (zielone koszulki) wygrała sobotni finał dziewcząt do lat 12. Sławomir Stachura
W sobotę na stadionie w Nowinach, odbyły się finały województwa świętokrzyskiego piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii do 12 lat. W piątek grały zespoły do 8 i 10 lat.

W porównaniu z piątkiem, gdy aura nie rozpieszczała młodych piłkarzy, w sobotę nad stadionem w Nowinach świeciło słońce. Mecze były bardzo ciekawe, a drużyny z Baćkowic i Ostrowca Świętokrzyskiego potwierdziły dobre przygotowanie do rozgrywek. W finale chłopców do lat 12 zmierzyły się Publiczna Szkoła Podstawowa z Ostrowca Świętokrzyskiego i UKS Celsium Skarżysko-Kamienna. Drużyna z Ostrowca wygrała 3:1 i wywalczyła awans do finału ogólnopolskiego. Wyróżnieni piłkarze w tej grupie to: najlepszy bramkarz - Igor Duda z UKS Celsium, najlepszy zawodnik - Krystian Kolasa z PSP 1 Ostrowiec i najlepszy strzelec – Bartłomiej Juszczyk (26 bramek) z SP 27 Kielce (drużyna z Kielc zajęła trzecie miejsce).

W finale dziewcząt też było sporo emocji, choć drużyna SP Baćkowice prowadzona przez trenera Krzysztofa Grzyba była wyraźnie lepsza od SP Kołaczkowice i wygrała 3:0. Najlepszą bramkarką w tej kategorii uznano Ewę Wcisło (SP Kołaczkowice), zawodniczką – Amelię Bień z SP 7 Ostrowiec Św. (drużyna ta zajęła trzecie miejsce), a najskuteczniejszą zawodniczką była córkę trenera Grzyba - Aleksandra Grzyb z SP Baćkowice (12 bramek).

Przypomnijmy, że w rywalizacji do lat 8 mistrzami województwa w kategorii dziewcząt została SP Kunów, a w kategorii chłopców SP Baćkowice. W rywalizacji do 10 lat triumfowały dziewczyny SP Chlewice, a wśród chłopców Galakitkos Ostrowiec Świętokrzyski. Zwycięzcy finałów do lat 10 i 12 awansowali do ogólnopolskiego finału w Warszawie (30 kwietnia – 2 maja) i staną przed szansą zagrania na Stadionie Narodowym.

Patronat medialny nad turniejem sprawuje redakcja „Echa Dnia”.