Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. PGE VIVE Kielce przegrało z Wisłą Płock. W sobotę będą prezydenci

PK
Dawid Łukasik
Juniorzy PGE VIVE Kielce przegrali z Orlenem Wisłą Płock w drugim dniu rozgrywanego w Hali Legionów Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piłce Ręcznej. W innym meczu, w którym spotkały się drużyny węgierskie, górą MOL-Pick Szeged.

PGE VIVE Kielce – Orlen Wisła Płock 31:32 (16:15)

PGE VIVE: Wałach 1, Wodecki – Urbanowski 6, Fąfara 2, Murzec 5, Wójcik 6, Kordos 1, Mazur 1, Szaniawski 2, Włodarski 6, Cieszkowski, Zdziech 1.

Trener gospodarzy, Aleksander Litowski zapowiadał po czwartkowym meczu z Telekomem Veszprem, że jego zespół będzie mocno zmobilizowany na juniorską „święta wojnę”, czyli mecz z Orlenem Wisłą Płock, świeżo upieczonym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej (kielczanie zakończyli grę na etapie ćwierćfinału, przegrywając między innymi z Orlenem Wisłą 21:26.

I rzeczywiście, zespół z Kielc mocno powalczył z młodymi Nafciarzami, będąc blisko uzyskania pozytywnego rezultatu.
Spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszej połowie początkowo prowadzili płocczanie (w 15 minucie 9:5), ale końcówka pierwszej połowy należała do Żółto-Biało-Niebieskich. Podobnie jak początek drugiej połowy – w 36 minucie drużyna z Kielc wygrywała 19:16. W ostatnim kwadransie meczu przeważali goście, którzy w 55 minucie osiągnęli pięć bramek przewagi (26:31). Pogoń kielczan pozwoliła jedynie na zdobycie kontaktowej bramki.

Telekom Veszprem – MOL-Pick Szeged 20:25 (11:11).

Kolejność po dwóch dniach: 1. MOL Pick Szeged 4 pkt., 2. Telekom Veszprem 2, 3. Orlen Wisła Płock 2, 4. PGE VIVE Kielce 0.

W sobotę o 10.30 Telekom zagra z Orlenem Wisłą, a o 12.30 PGE VIVE zmierzy się z MOL-Pickiem. W ceremonii zamknięcia turnieju wezmą udział prezydenci Węgier – Janos Adar oraz Polski – Andrzej Duda.