Tylko punkt dla KSZO Ostrowiec w meczu z Pałacem Bydgoszcz

Rafał Soboń
W poniedziałek w Bydgoszczy spotkały się zespoły, które nie zdobyły w lidze punktu.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, które prowadziły już 5:1. Po ataku Bednarek i bloku Ściurki, strata zmalała do jednego punktu (6:7), jednak to Pałac zapunktował przed pierwszą przerwą techniczną. Po ataku z przechodzącej Krzywickiej, przewaga ta wzrosła do 7 punktów (13:20). Ponowny zryw KSZO i potrójny blok (16:20) na nic się zdał, podobnie jak czas wzięty przy stanie 18:24 i pierwszy set zakończył się wygraną Pałacu.

Drugą odsłonę od prowadzenia 2:0 rozpoczęły przyjezdne. Po asie Kuligowskiej, którym ustrzeliła Angelikę Bulbak (8:12), trener Parkitny poprosił o czas. Do remisu po 20 doprowadziła Piotrowska i tym razem trener Grabowski poprosił o czas, jednak partię po skutecznym ataku ze skrzydła Szczygioł, do 21 wygrał KSZO.

W trzecim secie na przerwę techniczną, po ataku z kontry Mielczarek, KSZO schodził z 4 punktami przewagi. Pięć kolejnych akcji wygrał Pałac. Gospodynie na drugiej przerwie prowadziły 16:12. Do remisu po 18 doprowadziła Mielczarek, jednak był to ostatni punkt KSZO w tym secie. Serwis Szczygioł poszybował daleko w aut, a w kolejnych akcjach myliły się kolejno Polak, dwukrotnie Mielczarek i Szczygioł (18:23). Pierwszy setbol dla Pałacu przyszedł po udanym bloku Krzywickiej na Szczygioł, a w kolejnej akcji Misiuna zablokowała Bednarek.

Czwarty set był wyrównany do stanu po 6. Później bezpieczną przewagę utrzymywały przyjezdne (13:9, 17:12) i wygrały tę odsłonę do 21.

Tie-break toczył się punkt za punkt. Zmiana stron miała miejsce przy dwupunktowym prowadzeniu KSZO, po dobrym ataku Ściurki. Gospodynie nie rezygnowały i ze stanu 6:9, wyciągnęły remis po 10. Błąd na serwisie i atak Mielczarek dał ponownie dwa punkty przewagi KSZO (11:13), by po ataku po prostej Krzywickiej ponownie był remis (po 13). Meczbola dla Pałacu wywalczyła Krawulska (drugie prowadzenie Pałacu w tiebreaku), a wygraną dał im autowy atak Mielczarek.

Pałac Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec 3:2 (25:18, 21:25, 25:18, 21:25, 15:13)

Pałac: Krawulska 16, Bałdyga 1, Krzywicka 19, Kuligowska 15, Śmieszek 12, Misiuna 5, Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska 1, Fojucik 2, Pleśnierowicz.

KSZO: Szczygioł 22, Polak 4, Ściurka 20, Dybek, Piotrowska 9, Bednarek 9, Bulbak (libero) oraz Korabiec (libero), Szpak, Pieczka, Mielczarek 11, Brzóska 1.
1. Chemik Police 6 18 18:1

2. Budowlani Łódź 6 14 16:5

3. Tauron Dąbrowa Górnicza 6 14 15:7

4. Atom Trefl Sopot 6 12 14:8

5. Impel Wrocław 6 11 13:9