Uczniowie z Rytwian wicemistrzami województwa w unihokeju. Finał odbył się w Niedźwicach [ZDJĘCIA]

dor
Uczniowie z Rytwian zostali wicemistrzami województwa w unihokeju.
Uczniowie z Rytwian zostali wicemistrzami województwa w unihokeju. Fot. Archiwum prywatne
W hali sportowej w Niedźwicach w powiecie sandomierskim został rozegrany Finał Wojewódzkich Igrzyska Dzieci w unihokeju. W zawodach wzięło udział 7 najlepszych drużyn z naszego województwa. Nasza reprezentacja chłopców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rytwianach z rocznika 2007 i młodsi zajęła II miejsce.

VII miejsce – SP Nawodzice

Drużyna z Rytwian wystąpiła w składzie: górny rząd od lewej: trener – Marcin Janowski, Sebastian Złotnik, Jakub Meszek, Igor Gwizdowski, Gabriel Sitek, Miłosz Niekurzak, dolny rząd od lewej: Bartosz Warchałowski, Piotr Rugała, Alex Rzepa, Łukasz Sadłocha, Bartłomiej Rogóz, Bartosz Seremak.

Do zawodów uczniów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: Marcin Janowski i Grzegorz Woś.
Warto wspomnieć, iż w eliminacjach powiatowych, które odbyły się tydzień wcześniej na hali sportowej w Czajkowie, drużyna z Rytwian prowadzona przez trenera Marcin Janowskiego zajęła I miejsce.

Drużyny z Rytwian od kilku lat z dużym powodzeniem startują w rozgrywkach unihokeja na arenie województwa. Co rocznie zdobywają medale w swoich kategoriach wiekowych zarówno wśród dziewcząt i chłopców. W ubiegłym roku szkolnym chłopcy starsi z rocznika 2003-2005, po zdobyciu tytułu Mistrza województwa świętokrzyskiego, wystartowali w Mistrzostwach Polski w Elblągu na których zajęli XIII miejsce.