MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie ze Złotej, w gminie Samborzec korzystają z nowych sal sensorycznych i ciekawej ścieżki edukacyjnej

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
W gronie zaproszonych był Grzegorz Socha,  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego z lewej. Z prawej Jacek Toś.
W gronie zaproszonych był Grzegorz Socha, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego z lewej. Z prawej Jacek Toś. Klaudia Tajs
Sala doświadczania świata i sala sensoryczna dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w Szkole Podstawowej w Złotej w gminie Samborzec, to nowość z której korzystają podopieczni placówki. Sale oficjalne otwarto podczas rodzinnego pikniku, w ramach którego zaprezentowano także ścieżkę ekologiczną, która przybliża uczniom codzienne życie pszczół i pokazuje jak ważne są rośliny miododajne.

Nowe sale sensoryczne i ciekawa ścieżka edukacyjna w szkole w Złotej

Dla społeczności Szkoły Podstawowej w Złotej, w gminie Samborzec prowadzonej otwarcie sali doświadczania świata i sali sensorycznej dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym ma ogromne znaczenie.

Jak powiedziała podczas otwarcia dyrektor placówki wyjątkowość sal polega na tym, że znajdują się tam urządzenia, które ułatwiają mobilizację pracy zmysłu słuchu, węchu zapachu, dotyku. -

Dziś dzieci, które borykają się z problemami właściwego odbioru impulsów docierających do nich ze świata zewnętrznego, dzięki tym salom łatwiej poznają otaczający je świata

– wyjaśniła Mariola Klimek dyrektor szkoły.

Uroczyste otwarcie sal połączono z rodzinnym piknikiem pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina”. W gronie zaproszonych był Grzegorz Socha, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego który zwrócił uwagę na fakt, iż szkoła w Złotej prowadzona jest przez stowarzyszenie, a jej działalność może być wzorem dla szkół prowadzonych przez samorządy. - Ta szkoła jest świetnym przykładem, tego, że stowarzyszenie może, pomimo mniejszej subwencji doskonale funkcjonować – przyznał wicemarszałek Socha - Szkoła rozwija się. Przybywa dzieci. Najbardziej jestem dumny z tego, że ta szkoła pozyskuje kolejne pieniądze na realizację nowych projektów.

Sale zostały dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rodzinny piknik stał się okazją do zaprezentowania ścieżki edukacyjnej, ekologicznej która powstała w szkole. Twórcom ścieżki przyświecało hasło „Chroniąc pszczoły, chronimy siebie”. Stworzenie ścieżki edukacyjnej zostało sfinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak powiedziała Dorota Tenderenda nauczycielka biologii, geografii, przyrody i chemii, ścieżka jest odpowiedzią na problem obserwowany w lokalnym środowisku. - Ścieżka, która znajduje się w szkolnym ogrodzie, składa się z kilku stanowisk – tłumaczy nauczycielka. - To tablice, gdzie korzystający w różnym wieku, mogą bawić się w gry edukacyjne, dzięki którym poznają budowę ula, wizerunek pszczoły.

Jest także opis roślin miododajnych, i tych, które sprzyjają owadom. To rośliny i owady występujące w okolicy Samborca. Posadzona została łąka miododajna, przy której znajdują się hotele dla owadów.

Ścieżka jest wykorzystywana między innymi na lekcji biologii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie