MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Udana impreza w Kostomłotach. Były nagrody dla lokalnej społeczności i mnóstwo atrakcji

Mateusz Kołodziej
Agata Niebudek-Śmiech
Był szturm żołnierzy carskiej Wszechrusi, były występy artystyczne w gorących rytmach reggae, były ludowe pieśni płynące prosto z serca, była szalona karuzela i strzały do bramki. Na sobotniej „Miedzianogórskiej Gminie” bawiły się całe rodziny.

Mimo niesprzyjającej aury, nie zabrakło chętnych do wspólnej zabawy podczas kolejnej edycji dorocznego wydarzenia „Miedzianogórska Gmina”.

- Nie dajemy się pogodzie ! – deklarowali zarówno występujący na scenie, jak i mieszkańcy gminy, którzy przybyli na teren Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Kostomłotach Drugich, gdzie odbywała się impreza. - Ten festyn jest okazją do tego, by spotkać się, wspólnie spędzić czas i oklaskiwać naszych artystów – mówił wójt gminy Miedziana Góra – Zdzisław Wrzałka otwierając imprezę. Do wspólnej zabawy i integracji zachęcał również przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sobczyk.

Sobotnia impreza była doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej gminy Miedziana Góra. Laureatką statuetki „Miedziar” została Józefa Bucka – artystka ludowa, pisarka, autorka niepowtarzalnych wieńców dożynkowych, aktywna działaczka Klubu Seniora. - Nie spodziewałam się tej nagrody – mówiła tuż po wręczeniu „Miedziara” wzruszona Józefa Bucka. – Dziękuję wszystkim tym, którzy wspierają mnie w mojej skromnej działalności, która przynosi mi wiele radości.

Piękny jubileusz 90-lecia urodzin był także okazją do uhonorowania Aleksandry Niebudek, która otrzymała piękny bukiet kwiatów od włodarzy gminy. - Przeżyłam wojnę, to może dożyję stu lat – żartowała dostojna jubilatka, której poczucia humoru i doskonałej kondycji można tylko pozazdrościć. Swoje odznaki – Aktywny Senior – przyznała także Rada Seniorów Gminy Miedziana Góra. Otrzymali je – Marian Korczyński oraz Jan Szustak, a Czesław Naporowski został uhonorowany za popularyzację walorów turystycznych gminy. Podczas sobotniej imprezy doceniono także wyróżniającego się sportowca – stypendium otrzymał szczypiornista klubu Vive Tauron Kielce – Konrad Ciołak.

Swoją nagrodę wręczyło także Forum Inicjatyw Gospodarczych –otrzymał ją Automobilklub Kielecki, zaś Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy” uhonorowało Urszulę Struż.

Sobotnia impreza była również okazją do przypomnienia ważnej kartki z kalendarza – 10 czerwca 1863 roku w Bobrzy powstańcze oddziały Dionizego Czachowskiego stoczyły potyczkę z wojskami carskimi. Te dramatyczne wydarzenia w pełnej rozmachy inscenizacji przedstawiło wspierane przez przyjaciół z całej Polski – Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej IV Pułku Piechoty Legionów. A widzowie, niczym uczestnicy wydarzeń, znaleźli się nagle w ogniu walki i umykali przed szturmem Rosjan i nacierającą kawalerią.

Sobotnia impreza była także okazją do prezentacji artystów związanych z gminą Miedziana Góra. Koło Gospodyń Wiejskich „Macierzanka” nie dość, że przygotowało regionalne pyszności, to jeszcze dało popis swoich wokalnych umiejętności. Ze sceny popłynęły ludowe pieśni „Leć głosie po rosie”, „Jechałem z Tumlina” czy „Rolnicza dola”. Folklor królował również podczas występu zespołu „Bobrzanki”.

Oklaskami nagrodziła publiczność występ Bożeny Barchan – zwyciężczyni „Szansy na sukces”, która pięknie zaśpiewała pełen nostalgii utwór „Łatwopalni”, by po chwili rzucić się w żywioł przeboju „Babę stworzył Bóg”. Najmłodsze pokolenie uzdolnionych wokalnie mieszkańców gminy reprezentowała Patrycja Żak, Kazimierz Fornalski zaśpiewał a capella, umiejętnościami akrobatycznymi popisywał się zespół „Costa” z Kostomłotów Pierwszych, zaś w rytmy disco polo porwała wszystkich grupa NEWX.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci – karuzeli, dmuchanej zjeżdżalni, a wszystkich milusińskich zabawiała grupa „Wesoła Gromadka”, która przygotowała ciekawe animacje i konkursy.
Podczas całej imprezy trwała akcja honorowego oddawania krwi – mieszkańcy gminy chętnie dzielili się tym cennym darem, nie zabrakło również nagród dla honorowych krwiodawców.
Gwiazdą tegorocznego festynu był zespół reggae „Wolni Ludzie”, którego wokalista Kamil MarleyJah Sewerzyński mieszka w Kostomłotach Pierwszych. Jak podkreślił – występ przed własną publicznością był dla niego wielkim wyzwaniem.

„Wolni Ludzie” wprowadzili publiczność w gorące i łagodne rytmy snując muzyczną opowieść o tym, co w życiu jest ważne i czemu warto się poświęcić. „Siła serc” – tak brzmi tytuł najnowszej płyty zespołu i takie właśnie przesłanie popłynęło ze sceny w sobotni wieczór.

A ci, którym mało było artystycznych wrażeń, mogli do północy bawić się na dyskotece pod gwiazdami i podziwiać pokazy laserowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie