Udane biegi w Pińczowie w kilku kategoriach wiekowych

/MIO/
Biegi rozegrano na pińczowskim stadionie przy ulicy Pałęki.
Biegi rozegrano na pińczowskim stadionie przy ulicy Pałęki. archiwum
Tradycyjnymi masowymi biegami uczczono w Pińczowie tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Biegacze rywalizowali na stadionie przy ulicy Pałęki na różnych dystansach i w kilku kategoriach wiekowych.

Dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych mieli do pokonania dystans 800 metrów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Kwiatkowa ze Szkoły Podstawowej numer 2 przed Beatą Konofal ze Szkoły Podstawowej numer 1 i Pauliną Kitą ze Szkoły Podstawowej numer 2. Wśród chłopców najlepszy był Tomasz Paniec ze Szkoły Podstawowej w Brześciu, który pokonał dwóch biegaczy z "jedynki" - Wiktora Woźniaka i Kamila Komara. Wśród gimnazjalistek (800 metrów) najlepsza była Katarzyna Zielińska, która wyprzedziła swoją koleżankę z Gimnazjum numer 1 - Dorotę Kuk, a trzecie miejsce zajęła Anna Bednarz z Gimnazjum numer 2. Chłopcy biegali na dystansie 1000 metrów a wygrał Adam Dygoń przed Patrykiem Paskiem (obaj z Gimnazjum numer 1). Trzecie miejsce zajął Tomasz Bednarz z Gimnazjum numer 2.

Biegi z udziałem uczniów szkół ponadgimnazjalnych zdominowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych, którzy w obu kategoriach: dziewcząt (1000 metrów) i chłopców (2000 metrów) zajęli wszystkie miejsca na podium.

Wygrała Eliza Kucharska przed swoimi siostrami Małgorzatą i Patrycją, a wśród chłopców najlepszy był Sebastian Czarnecki, który wyprzedził Rafała Szczygła i Krystiana Pawlikowskiego. Ogółem w biegach startowało 111 zawodników. Koordynatorem biegów był Zdzisław Maj, a sędzia głównym nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum numer 2 Jacek Drozdowski. Imprezę organizował Urząd Miasta i Gminy. Wszyscy biegacze otrzymali słodki upominek a najlepszych uhonorowano medalami i nagrodami rzeczowymi, które wręczał burmistrz Włodzimierz Badurak.