Udane starty na Festiwalu Biegowym w Krynicy

dor
Mateusz Borkowski (drugi z lewej) w Krynicy Zdrój wygrał Szybką Trójkę, był też drugi w Sztafecie Deptaka. Archiwum prywatne
Przed tygodniem informowaliśmy, że Agnieszka Filipowska z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik zajęła 25. miejsce na XIX Mistrzostwa Świata w biegach górskich w stylu anglosaskim. Rywalizowała wśród juniorów na dystansie 4,5 kilometra. Jako trener kadry narodowej w imprezie tej uczestniczył Sylwester Dudek, prezes i trener LKB.

Mistrzostwa odbyły się w czasie 4. Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. W sumie w całej imprezie uczestniczyło ponad 6 tysięcy biegaczy z całego świata.

Wyniki lekkoatletów LKB Rudnik: 600 metrów: 1. Monika Filipowska - 1:44:21, 2. miejsce Maja Dyoniziak - 1:49:54; Szybka Trójka - startowało 110 biegaczy: 1. Mateusz Borkowski - 7:41:23; Iron Run kategoria kobiet - bieg na milę, nocny bieg dystans 7 kilometrów i bieg na 10 kilometrów: 1. Walentina Kiliarsa; Koral Maraton: 9 miejsce w open i drugie kategorii wiekowej zajęła Izabela Komar z czasem 3:28:41, wśród mężczyzn 4 miejsce zajął Rafał Czarnecki - 2:38:14; Iron Run kategoria mężczyzn - mila, bieg nocny 7 km, 10 km, 3 km, maraton: 26. Sławomir Niedziela; Sztafeta Deptaka 4x1 mila: 2. Mateusz Borkowski, Szymon Dudek, Siergiej Fiskowicz, Rafał Czarnecki - 19:20; Najszybsza Dycha w Polsce - 10 km: 9. Siergiej Fiskowicz - 30:26, 12. w kategorii 50 lat Sylwester Dudek, 5. w kategorii 30 lat Karolina Gacoń, 4. w kategorii 60 lat Lesław Zych, 30. miejsce w kategorii 50 lat Andrzej Lasota.