Udany początek sezonu zawodników Koneckiego Klubu Karate. Zdobyli cztery przepustki na mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Konecki Klub Karate dobrze rozpoczął sezon startowy. Podczas turnieju kwalifikacyjnego, który 19 września odbył się w Ełku karatecy zdobyli cztery bilety na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w połowie listopada w Rumunii.

Do kwalifikacji stanęła piątka zawodników z Końskich. Oliwia Małecka wygrała swoją kategorię i otrzymała kwalifikacje do 55 kg juniorek, podobnie Filip Nowocień, który zakwalifikował się w kategorii -80 kg juniorów oraz Jakub Owczarek w kategorii -75 kg kadetów.

Kwalifikacje na Mistrzostwa Europy otrzymała również Amelia Łyczek. Drugie miejsce zdobyte w kategorii -65kg kadetek.
Martyna Białecka, która zdobyła brązowy medal w kat. -60kg niestety nie weszła do reprezentacji.
Kwalifikację do Mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych dawało wejście do finału na turnieju w Ełku.