ULKS Włoszczowice. Najlepszy w historii start w Turnieju Lajkonika

/dor/
Łucznicy z Włoszczowic zajęli trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej w Jesiennym Młodzieżowym Turnieju Lajkonika w Krakowie. archiwum prywatne
Łucznicy z Włoszczowic na trzecim miejscu w międzynarodowych zawodach w Krakowie

Udany występ zanotowali łucznicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Włoszczowice w Jesiennym Młodzieżowym Turnieju Lajkonika 2013 w Krakowie.

Lajkonik to największe zawody łucznicze dla dzieci i młodzików w Polsce. Odbyły się na torach łuczniczych Płaszowianki Kraków. Największy sukces indywidualnie osiągnął Szczepan Gondek, zajmując trzecie miejsce. W tej samej kategorii wiekowej na czwartej pozycji uplasował się Jakub Babiarski, a Justyna Lech zajęła ósme miejsce.

Wśród dzieci młodszych Jakub Długosz zajął szóstą lokatę. Wśród młodzików piąta była Karolina Babiarska. W klasyfikacji drużynowej ULKS Włoszczowice zajął wysokie trzecie miejsce z wynikiem 3684 punktów, przegrywając drugie miejsce - z gospodarzami Płaszowianką Kraków - o zaledwie 4 punkty.

- To jak dotąd najwyższe miejsce łuczników z Włoszczowic w trzyletniej historii starów w zawodach Lajkonika. Łącznie w imprezie tej startowało 260 zawodników z 30 klubów z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W zawodach rywalizowali również zawodnicy z Ukrainy - powiedział Grzegorz Woźniczko, trener łuczników z Włoszczowic.