Unia i Wierna zanotowały remisy. Naprzód przegrał z Hetmanem

Kamil Markiewicz
Karol Krzyżyk zdobył wyrównującą bramkę dla Wiernej Małogoszcz w niedzielnym spotkaniu z ŁKS Georyt Łagów. Sławomir Stachura

W weekendowej kolejce czwartej ligi po punkcie wywalczyły Unia Sędziszów i Wierna Małogoszcz. Porażki doznał Naprzód Jędrzejów.

Unia zremisowała na wyjeździe z Neptunem Końskie 3:3, choć do przerwy prowadziła już 3:1. Bramki dla ekipy z Sędziszowa zdobyli Mateusz Rejowski, Mateusz Zacharski i Grzegorz Samburski. - Przed meczem wziąłbym ten wynik w ciemno. Teraz mam duży niedosyt, bo byliśmy lepsi i powinniśmy wygrać - mówił Andrzej Fendrych, trener Unii.

Remis zanotowała także Wierna Małogoszcz w wyjazdowym pojedynku z ŁKS Georyt Łagów 2:2. Do przerwy nasza drużyna przegrywała 1:2. Bramki dla małogoskiej drużyny zdobyli Michał Smolarczyk oraz Karol Krzyżyk, który doprowadził do wyrównania. Weekend był udany dla Krzyżyka, który pojawił się w drugiej połowie meczu w Łagowie. Dzień wcześniej rozegrał on jedną połowę w drużynie rezerw Wiernej w klasie B, w której zdobył aż pięć bramek. Małogoski zespół rozgromił Topspin Promnik aż 13:2. - Chłopakom na specyficznym boisku w Łagowie grało się ciężko. Nie mam pretensji do ich zaangażowania. Byliśmy bliżsi zwycięstwa w tym meczu - powiedział Mariusz Lniany, trener Wiernej.

Jedynym naszym zespołem, który nie zdobył punktów był Naprzód Jędrzejów. Przegrał on u siebie z Hetmanem Włoszczo-wa 0:3. - Przeciwnicy zagrali tak, jak my powinniśmy. Zdobyli oni bramki po kontratakach. Był to słaby mecz w naszym wykonaniu - powiedział Cezary Osiński, trener Naprzodu.

W sobotę, o godzinie 15.30, Naprzód zmierzy się na wyjeździe z Kamienna Brody, a Unia zagra u siebie z ŁKS Georyt. W jędrzejowskiej ekipie nie zagra pauzujący za żółte kartki Konrad Czarnecki, natomiast sędziszowski zespół wystąpi bez Grzegorza Samburskiego, który otrzymał w minionej kolejce czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

- Jedziemy po punkty. Mam nadzieje, że wyciągniemy wnioski ze spotkania z Hetmanem - powiedział trener drużyny z Jędrzejowa.

- Z łagowskim zespołem będziemy walczyć, choć zdajemy sobie sprawę, że to mocny przeciwnik - zapowiada szkoleniowiec zespołu z Sędziszowa.

W niedzielę, o godzinie 15, Wierna podejmować będzie Klimontowiankę Klimontów. Małogoski zespół zagra w komplecie. - Gramy u siebie i będziemy chcieli walczyć o trzy punkty - powiedział trener Wiernej.