Unia Tarnów - Juventa Starachowice 0:1. Trener pokonał swojego...kuzyna (wideo)

/dor/
Piłkarze Juventy Starachowice w dobrych nastrojach spędzili Święta Wielkanocne. W Wielka Sobotę pokonali bowiem na wyjeździe Unię Tranów 1:0 po golu Karola Kopcia w 90 minucie.

Rafał Wójcik, trener Juventy:

- Należała nam się ta bramka. O ile do przerwy mecz był wyrównany, to druga połowa zdecydowanie należała do nas. Mieliśmy dużo sytuacji, szczególnie Karol Kopeć. Ale co się odwlecze...W ostatniej minucie "Koniu" strzelił zwycięskiego gola.

Unia Tarnów - Juventa Starachowice 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Karol Kopeć 90.
Unia: Libera - Witek, Pawlak, Furmański, Węgrzyn - Radliński, Kazik, Kostecki, Wróbel - Matras, Popiela Ż.

Juventa: Wróblewski 7 - Korona 7, Senderowski 7, Styczyński 7 Ż, Płusa 7 - Kwiecień 8 Ż, Wójtowicz 7, Jagiełło 8 - Kopeć 8 Ż, Stawiarski 7, M. Kalista 7.
Zmiany: Unia: 73' Wilk za Radlińskiego, 82' Ślęzak za Wróbla, 82' Sojda za Popielę. Juventa: 78' Kidoń nie klas. za Stawiarskiego. Sędziował: Lucjan Stolarz z Brzeska. Widzów: 500.

Karol Kopeć wykorzystał podanie Mirosława Kalisty i w ostatnich sekundach meczu zdobył bramkę na wagę trzech punktów. Wcześniej popularny "Koniu" miał okazje do strzelenia gola, ale w 52 minucie w sytuacji sam na sam trafił w leżącego już Tomasza Liberę. Chwilę później ładnie uderzył z półobrotu, ale tym razem również bramkarz gospodarzy był na posterunku.

Unia po przerwie nie zagroziła starachowickiej drużynie. Trzeba jednak przyznać, że defensorzy Juventy umiejętnie wyłączyli z gry groźnego Łukasza Popielę. To jest brat Jarosława Popieli, byłego piłkarza KSZO Ostrowiec, Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze, a ostatnio greckiego klubu APS Korinthos.

Wygrana w Tarnowie była niezwykle ważna dla trenera Rafała Wójcika, który czuł się tam praktycznie jak u siebie. Do rodzinnego Żabna ma bowiem stamtąd około 10 kilometrów. Tam też został na święta, bo na mecz dojechała do niego żona z synami. A dodatkowym smaczkiem tego spotkania było to, że Unię prowadzi Tomasz Kijowski, kuzyn Rafała Wójcika ze strony mamy.

Zobacz skrót spotkania Unii Tarnów z Juventą Starachowice oraz pomeczowe wypowiedzi.