Unieważniony wybór wykonawcy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Oferty do ponownego rozpatrzenia. Będzie opóźnienie. Zobacz zdjęcia

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Około 7 hektarów lasu od tzw. Zarżniętej Góry pod Wąchockiem aż po cmentarz na Bugaju w Starachowicach został już wykarczowany na początku ubiegłego roku.
Około 7 hektarów lasu od tzw. Zarżniętej Góry pod Wąchockiem aż po cmentarz na Bugaju w Starachowicach został już wykarczowany na początku ubiegłego roku.
Udostępnij:
Na początku marca firma Strabag został wybrana przez Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich na wykonawcę północno-zachodniej obwodnicy Starachowic. Wpłynęły jednak odwołania i wybór wykonawcy trzeba było unieważnić.

Unieważniony wybór wykonawcy północno-zachodniej obwodnicy Starachowic
W przetargu na budowę północno-zachodniej obwodnicy Starachowic udział wzięło siedem podmiotów. Kwoty realizacji inwestycji wahały się w przedziale od prawie 130 milionów złotych do prawie 170 milionów złotych. Najtańszą ofertę złożyła firma Strabag - 128.843.863,95 złotych i tą ofertę Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich uznał za najkorzystniejszą.
Wybór najkorzystniejszej oferty został jednak unieważniony, a badanie i ocena ofert mają zostać powtórzone, ponieważ do Krajowej Izby Odwoławczej zostało wniesione odwołanie dokonane przez konsorcjum czterech podmiotów, które startowały w tym przetargu.
W wyroku Krajowa Izba Odwoławcza nakazała Świętokrzyskiemu Zarządowi Dróg unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty oraz powtórzenie czynności badania i oceny ofert.

Obwodnica Starachowic - będzie opóźnienie
Na ponowne zbadanie ofert i wyłonienie wykonawcy potrzeba jednak czasu, więc budowa rozpocznie się później. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację zadania. Przypomnijmy, że jest już przygotowana dokumentacja oraz wydana decyzja zezwalająca na realizację robót drogowych. Inwestycja ma zapewnione finansowanie, ponieważ została umieszczona w budżecie wojewódzkim.
Północno-zachodnia obwodnica Starachowic rozpocznie swój bieg na drodze 42 pomiędzy Starachowicami i Wąchockiem (na Wygodzie). Przetnie pod kątem prostym rzekę Kamienną, dalej przebiegać będzie obok strzelnicy i terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice". W okolicach cmentarza na Bugaju wejdzie do drogi 744, gdzie prowadzić będzie do nowo wybudowanego skrzyżowania w miejscowości Tychów Stary w granicach gminy Mirzec.

O przygotowaniach do budowy obwodnicy pisaliśmy TUTAJ:

Około 7 hektarów lasu od tzw. Zarżniętej Góry pod Wąchockiem aż po cmentarz na Bugaju w Starachowicach został już wykarczowany na początku ubiegłego roku.

Przygotowani do budowy kolejnej obwodnicy
Równocześnie trwają przygotowania do budowy obwodnicy Starachowic w ciągu drogi krajowej nr 42. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w czerwcu 2021 roku podpisała umowę na prace przygotowawcze dla inwestycji. Do 2024 roku opracowane zostanie między innymi studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe. Wykonawca przedstawi także warianty przebiegu trasy, opracuje raport oddziaływania inwestycji na środowisko, uzyska decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach i opracuje elementy koncepcji programowej.
Dobiega końca pierwszy etap prac, polegających na opracowaniu wariantów przebiegu obwodnicy. Rozwiązania zaproponowane przez projektantów zostaną zaprezentowane mieszańcom Starachowic, Wąchocka i Brodów podczas zaplanowanych na maj informacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska elektromobilność w liczbach

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie