Uniwersytet Jana Kochanowskiego otwiera trzeci budynek w...

  Uniwersytet Jana Kochanowskiego otwiera trzeci budynek w ciągu pół roku! (WIDEO, zdjęcia)

  Piotr BURDA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Największa sala wykładowa Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu może pomieścić 252 osoby.

  Największa sala wykładowa Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu może pomieścić 252 osoby. ©Aleksander Piekarski

  W kampusie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego otwarto Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości. Ma to być miejsce, gdzie nauka będzie się spotykać z biznesem.
  Największa sala wykładowa Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu może pomieścić 252 osoby.

  Największa sala wykładowa Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu może pomieścić 252 osoby. ©Aleksander Piekarski

  [galeria_glowna]
  To trzeci nowy budynek, po Centrum Języków Obcych i Bibliotece Uniwersyteckiej, otwarty w ostatnim czasie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Będzie służył Wydziałowi Zarządzania i Administracji kieleckiej uczelni.

  Studenci przeniosą się do nowoczesnych, klimatyzowanych i pełnych słońca sal wykładowych. - Tu jest nawet więcej miejsca na nogi, jak w lotniczej biznes klasie. Już nie wystarczy powiedzieć, że to obiekt na miarę XXI wieku. On jest po prostu bardzo nowoczesny - mówi profesor Jacek Semaniak, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  Znajduje się w nim pięć sal wykładowych, w tym jedna na 252 osoby, pozostałe na 119 osób. - W jednym czasie może uczestniczyć w zajęciach łącznie 760 osób - mówi doktor Anna Dybała, prodziekan Wydziału Zarządzania i Administracji. Oprócz tego, przytulna sala konferencyjna dla 30 osób i dwie sale komputerowa. Na najwyższej kondygnacji swoją siedzibę ma Akademickie Biuro Karier i Akademicki Preinkubator Przedsiębiorczości. Tam studenci będą mogli realizować swoje pierwsze pomysły biznesowe. - To Centrum jest nie tylko miejscem dla działalności naukowej, ale spotkań z przedsiębiorcami - podkreśla profesor Jacek Semaniak. Wkrótce ruszy tam projekt, zakładający doskonalenia zawodowe przedsiębiorców. - Zgłosiliśmy nasz projekt na konkurs i został zatwierdzony do realizacji. Wart jest blisko milion złotych - informuje profesor Wojciech Saletra, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji. Na współpracę z biznesem zwrócił też uwagę Adam Jarubas, marszałek województwa. - Liczę, że będzie to miejsce, gdzie przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces będą przekazywać wiedzę młodszym, zarażać ich pozytywną energią - mówi Adam Jarubas.  Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu kosztowało 22,3 miliona złotych, przy czym 81 procent tej kwoty pochodziło z funduszy unijnych. Jest swoistym "prezentem" dla wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który w tym roku obchodzi dwudziestolecie istnienia.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo