Uniwersytet sprzedaje jachty

  Uniwersytet sprzedaje jachty

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uniwersytet Jana Kochanowskiego wystawił na sprzedaż cztery jachty. - To nie koniec zajęć z żeglarstwa - zapowiada Tomasz Winiarczyk z Międzywydziałowego Studium Wychowania Fizycznego i sportu.
  Kielecka uczelnia od lat prowadzi zajęcia żeglarskie. Na Mazurach jest cała flotylla łódek, na których studenci poznają tajniki żeglowania.

  - Jednak łódki są już leciwe i postanowiliśmy je wymienić - mówi Winiarczyk. Stąd decyzja o przetargu na jacht Venus, sasankę i dwa cumulusy. Ceny wywoławcze sięgają od 3 po ponad 6 tys. zł. - Zależą od wieku i stanu łódki. Za pieniądze uzyskane w ten sposób planujemy kupić dwa większe jachty by nadal organizować obozy na Mazurach.

  Żeglarstwo nie jest zajęciem łatwym i cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem.
  Mimo, że 12 dniowy pobyt na Mazurach kosztuje ok. 450 zł chętnych jest niewielu. - Teraz ludzie szukają wygody i wolą pływać na zautomatyzowanych jednostkach - przyznaje Winiraczyk.- Dlatego chcemy uatrakcyjnić naszą ofertę.

  Szczegóły o przetargu jachtów: Venus rok prod. 1986 "Erato" , Sasanka rok prod. 1997 "Kaliope, Cumulus z 1986 roku "Mnemozyne", Cumulus z 1986 roku "Zeus" znajdują się na stronie www.ujk.edu.pl/swfis/przet. Rozstrzygnięcie nastąpi w pierwszej połowie grudnia.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo