Uroczysta msza z okazji Światowego Dnia Misyjnego dzieci w kieleckiej katedrze z udziałem biskupa Jana Piotrowskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
W środę w Bazylice Katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski odprawi mszę świętą z okazji Światowego Dnia Misyjnego Dzieci.
W środę w Bazylice Katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski odprawi mszę świętą z okazji Światowego Dnia Misyjnego Dzieci. Fot. Dorota Kułaga
W środę w Bazylice Katedralnej biskup kielecki Jan Piotrowski odprawi mszę świętą z okazji Światowego Dnia Misyjnego Dzieci. Razem z nim koncelebrowało ją kilkunastu kapłanów.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci to patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Ustanowił go papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, obchodzony jest 6 stycznia.

-Wiara umacnia się, kiedy jest przekazywana. Dzielmy się tym darem, zarówno w naszych parafiach, rodzinach, w społecznościach naszej codziennej pracy i życia. A jednocześnie kierowani głęboka wiara sięgnijmy do tych wszystkich sytuacji, w których trudzą się misjonarze polscy, nasi diecezjalni i osoby konsekrowane, które wyrosły na ziemi kościoła kieleckiego. Módlmy się też za siebie wzajemnie, abyśmy mieli odwagę jak trzej Mędrcy rozpoznawać codziennie w Jezusie naszego Pana i Odkupiciela - mówił na początku mszy świętej ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

Wszystkie ofiary złożone na tacę w Uroczystość Objawienia Pańskiego są przeznaczone na misje.

8c4eeb91-52e6-b8f2-94a4-aa2dd13eb7fd,7195ee69-1735-2e81-98df-e51165dd4698

Wideo

Dodaj ogłoszenie