Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza w Wąchocku...

  Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza w Wąchocku [ZDJĘCIA]

  Kazimierz Cuch

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ojciec Jakub Rochowski już, jako proboszcz wąchockiej parafii ochrzcił dziecko.
  1/11
  przejdź do galerii

  Ojciec Jakub Rochowski już, jako proboszcz wąchockiej parafii ochrzcił dziecko. ©Kazimierz Cuch

  Podczas niedzielnej sumy w kościele klasztornym pod wezwaniem Św. Floriana w Wąchocku dokonano uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza tej parafii ojca Jakuba Rochowskiego.
  Na ten urząd powołał go ksiądz biskup Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej, na wniosek ojca Eugeniusza Augustyna, opata wąchockiego Opactwa Cystersów. Wcześniej kandydaturę ojca Jakuba Rochowskiego poparła kapituła zakonna, a ojciec opat przekazał jej stanowisko księdzu biskupowi.

  Ceremonii wprowadzenia na urząd, w imieniu księdza biskupa, przewodniczył ksiądz kanonik Marek Janas, proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Starachowicach i dziekan dekanatu Starachowice Północ, do którego należy parafia Wąchock.
  Ojciec Jakub Rochowski, zgodnie z prawem kanonicznym, złożył poszerzone wyznanie wiary, złożył przysięgę proboszcza, na wierność i posłuszeństwo wobec Boga, wiary katolickiej i zwierzchników. Z rąk księdza kanonika Marka Janasa otrzymał symboliczne klucze od parafii. Podczas mszy św. już, jako proboszcz wąchockiej parafii ochrzcił dziecko parafian.

  Wymiana proboszczów
  Ojciec Jakub zastąpił dotychczasowego proboszcza ojca Rajmunda Guzika, który przeszedł na proboszcza parafii w Sulejowie, też w diecezji radomskiej. Razem z ojcem Rajmundem do Sulejowa przeszedł z Wąchocka brat Feliks Książek. Tamtejszy proboszcz i wikariusz parafii, zakonnicy zakonu cystersów, są w podeszłym wieku i zrezygnowali z prowadzenia parafii.

  Ojciec Jakub Rochowski urodził się w 1974 roku w Radomiu. Do zakonu cystersów wstąpił w 1998 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2002 roku, w katedrze radomskiej, z rąk już nieżyjącego arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. W Wąchocku jest od początku życia zakonnego, od 1998 roku. Ostatnio był wikariuszem tej parafii i katechetą w Gimnazjum Publicznym imienia Jana Piwnika „Ponurego” w Wąchocku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]