Uroczysty pokaz filmu "Bogowie" z udziałem profesora Mariana...

  Uroczysty pokaz filmu "Bogowie" z udziałem profesora Mariana Zembali w Kielcach (WIDEO, zdjęcia)

  Iwona Rojek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu podczas spotkania po filmie "Bogowie” w Kielcach.

  Profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu podczas spotkania po filmie "Bogowie” w Kielcach. ©Łukasz Zarzycki

  Profesor Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, wybitny kardiochirurg i transplantolog, następca profesora Zbigniewa Religii był gościem specjalnym poniedziałkowego uroczystego pokazu filmu "Bogowie" w reżyserii Łukasza Palkowskiego, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
  Profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu podczas spotkania po filmie "Bogowie” w Kielcach.

  Profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu podczas spotkania po filmie "Bogowie” w Kielcach. ©Łukasz Zarzycki


  Jakub Perdeus, specjalista torakochirurg, Jacek Wojarski, specjalista transplantolog, profesor kardiologii Marianna Janion, profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca i dyrektor szpitala na Czarnowie Jan Gierada po projekcji filmu „Bogowie”. Łukasz Zarzycki

  Jakub Perdeus, specjalista torakochirurg, Jacek Wojarski, specjalista transplantolog, profesor kardiologii Marianna Janion, profesor Marian Zemabala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca i dyrektor szpitala na Czarnowie Jan Gierada po projekcji filmu "Bogowie".
  (fot. Łukasz Zarzycki)

  Projekcję i spotkanie z wybitnymi profesjonalistami od przeszczepów płuc i serca dla świata lekarskiego i młodzieży zorganizował Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz profesor Marianna Janion, kierownik II kliniki Kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.  W pokazie wzięli udział także docent kardiochirurgii Jacek Wojarski, odpowiadający w Śląskim Centrum w Zabrzu za program transplantologii płuc oraz wybitny specjalista torakochirurg Jakub Perdeus, obaj lekarze pochodzą z Kielc i zostali wychwaleni za wielki talent i wybitne osiągnięcia przez profesora Mariana Zembalę. - Moim mentorem był zarówno profesor Religa jak profesor Zembala - zdradził doktor Perdeus. - Czuję się zaszczycony, że mogę współpracować z profesorem Zembala we wszystkich skomplikowanych przypadkach - podkreślił doktor Wojarski.

  Czytaj także: "Staram się nie zbzikować" - kielczanin Rafał Zawierucha, odtwórca jednej z ról w filmie "Bogowie", opowiedział nam o kulisach aktorstwa

  - Cieszymy się z tego, że możemy w Kielcach gościć tak znakomitych lekarzy, którzy uratowali życie tak wielu ludziom - podkreślił dyrektor Jan Gierada. - Profesor Marian Zembala wdraża nowoczesne leczenie kardiochirurgiczne za co wszyscy lekarze i pacjenci, również ze świętokrzyskiego są bardzo wdzięczni - dodała profesor Marianna Janion.

  Film "Bogowie", który obejrzało już kilkanaście milionów widzów opowiada o życiu i pracy słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religii, jego niezwykłej determinacji i przeszkodach, jakie musiał pokonać na drodze do przeprowadzenia pierwszego przeszczepu serca. Poprzedził go dramat wielu nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, a także ogromna samotność na drodze do tego sukcesu.

  Po projekcji znamienici goście opowiadali o swoich wrażeniach na temat filmu oraz dzielili się wspomnieniami o profesorze Zbigniewie Relidze.
  - Profesor Religa zmienił polską kardiochirurgię, był niezwykle konsekwentny w dążeniu do celu, ale na pewno nie był Bogiem, miał jak każdy wady i zalety - powiedział profesor Zembala. - W żadnym wypadku nikt z nas nie czuje się Bogiem, musimy być niezwykle pokorni i ciągle się kształcić, aby jak najlepiej pomagać ciężko chorym pacjentom. Profesor Religa dał nam wspaniały przykład odwagi i pracowitości, rozpoczął rewolucję w medycynie, my staramy się tę drogę kontynuować każdego dnia - dodali docent Jacek Wojarski i docent Jakub Perdeus.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda