Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Urodziny Ryszarda Grzyba, znanego przedsiębiorcy i filantropa. Wśród gości wiele znanych osób. Gwiazdą Piotr Salata

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Jubilat Ryszard Grzyb w towarzystwie przyjaciół. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Jubilat Ryszard Grzyb w towarzystwie przyjaciół. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Ryszard Grzyb, znany przedsiębiorca i filantrop z Kielc w sobotę hucznie obchodził swoje...18.urodziny. 18 bowiem pan Ryszard urodził się 29 lutego, świętować może więc tylko co cztery lata. 29 lutego 2024 roku skończył 72 lata, ale formy może mu pozazdrościć niejeden młodzieniaszek. Wielka impreza odbyła się w kieleckim Grand Hotelu. Pojawiło się na niej wiele znanych w Kielcach i regionie osób. Zabawa była znakomita, a pierwsze skrzypce grał oczywiście sam jubilat. Zobaczcie zdjęcia - część 1.

18.urodziny znanego przedsiębiorcy Ryszarda Grzyba. Były całe Kielce

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że na urodzinach Ryszard Grzyba "były całe Kielce". Na imprezie w Grand Hotelu pojawiło się wiele znanych osób ze świata biznesu, medycyny, kultury czy sportu. Jubilat jest znany z wielu działalności, wszędzie potrafi zarazić swoim optymizmem. Nie dziwi więc, że urodzinowa impreza była pełna radości i dobrej zabawy, nakręcanej przez Ryszard Grzyba i jego licznych przyjaciół.

Przede wszystkim jubilatowi towarzyszyła najbliższa rodzina - żona Marta, synowie Piotr i Andrzej, synowa i czwórka wnuczków.

Urodziny Ryszard Grzyba, przedsiębiorcy i filantropa z Kielc. Galeria zdjęć, część 1

Przyjaciół towarzyszących Ryszardowi Grzybowi było wielu. Była grupa ze szkoły podstawowej, z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, ze studiów na weterynarii w Lublinie. Wreszcie mnóstwo osób bliskich jubilatowi w jego życiu i działalności w Kielcach.

Najliczniej reprezentowany był biznes, głównie najbliższa jubilatowi branża budowlana, byli szefowie wielu kieleckich firm: Grzegorz Mazur, Zbigniew Bartela, Piotr Czaja, Andrzej Siłakiewicz,. Było też wielu przedstawicieli innych dziedzin biznesu: Pojawili się między innymi Aleksander Sieradzan i Zdzisław Ciecierski z firmy Lewiatan; znani architekci i właściciele firmy Detan Irena i Andrzej Detka i wielu innych

Środowisko medyczne reprezentowali znani lekarze: doktor Grzegorz Świercz - szef kliniki ginekologii i położnictwa szpitala wojewódzkiego w Kielcach, doktor Wojciech Piwoński jego zastępca z żoną Martą, znany lekarz okulista Janusz Cieślik z żoną Stanisławą - właściciele kliniki Medilens, znany stomatolog Maciej Sikora, lekarz i pełniący obowiązki dyrektora szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Andrzej Ozimirski, znany lekarz psychiatra Jan Latała z żoną. Był też dyrektor szpitala wojewódzkiego w Kielcach Bartosz Stemplewski, z żoną - lekarką.

Środowisko naukowe reprezentowała między innymi profesor Anna Świercz z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Środowisko sportowe, ale też jednocześnie biznesowe reprezentowali Magdalena Szczukiewicz, prezes klubu Industria Kielce, Szczepan Ruman - prezes Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria, Marek Adamczak - przedsiębiorca od lat związany z kielecką piłką ręczną.

Świat polityki reprezentowali między innymi kieleccy radni: Katarzyna i Kamil Suchański, Joanna Litwin,

Na gości czekało wiele atrakcji, gwiazdą imprezy był znany wokalista Piotr Salata, znany między innymi z ostatniej serii The Voice Senior, gdzie wystąpił w finale. Przeboje Maryli Rodowicz zaśpiewała Druga Maryla, przeboje grupy Perfect - zespół Prefect, z kolei wielkie przeboje śpiewał popularny zespół Sweet Combo. Gości zabawiał też magik Piotr Szumny, zorganizowane zostało też kasyno. Nad całością czuwał Piotr Litwin.

Urodziny Ryszarda Grzyba, przedsiębiorcy i filantropa z Kielc. Galeria zdjęć, część 1

Kim jest Ryszard Grzyb

Ryszard Grzyb ma 72 lata. Mieszka w Kielcach. Właściciel firmy deweloperskiej, zajmującej się budową, kupnem i sprzedażą nieruchomości. Biznesmen i filantrop, znany z gestu i dobrego serca, który od ponad 30 lat lat prowadzi swoją firmę Ryszard Grzyb Nieruchomości w Kielcach. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Ma dwóch synów – Andrzeja i Piotra oraz czworo wnucząt – Frania, Henia, Bartka i Gabrielę. Żona ma na imię Marta, jest lekarzem stomatologiem.

Ryszard Grzyb kilka lat żył i pracował w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, gdzie podpatrywał jak funkcjonuje branża budowlana. Przez ponad 30 lat działalności w Kielcach przyczynił się do wielkich zmian, jego realizacje prowadzone są z wielkim rozmachem i zachwycają. Firma Ryszarda Grzyba zbudowała między innymi: apartamentowiec Pod Żaglami koło kieleckiego zalewu, budynek przy ulicy Staszica, z pięknym widokiem na Pałac Biskupów Krakowskich; czy wreszcie słynne dwie wieże - Plaza Tower przy Zagnańskiej. To tylko mała część realizacji Ryszarda Grzyba w Kielcach. Dzieło Ryszarda Grzyba to też powstanie hali sportowej z kortami tenisowymi i boiskami do innych sportów przy ulicy Wschodniej.

Ryszard Grzyb to także wielki filantrop, nagrodzony tytułem Świętokrzyskiego Anioła Dobroci w 2011 roku. Od lat wspiera działalność rodzinnych domów dziecka. Po powodzi w 2010 roku wybudował z własnych pieniędzy z pomocą zaprzyjaźnionych firm blok dla 21 rodzin z Sandomierza, które w wyniku powodzi straciły dobytek całego życia. Wiele razy pomagał anonimowo, między innymi pogorzelcom.

Ryszard Grzyb to też wielki miłośnik sportu - głownie kieleckich drużyn - piłki ręcznej Industria Kielce i piłki nożnej Korona Kielce. Od lat je wspiera i jest niemal na każdym meczu.

Urodziny Ryszarda Grzyba, przedsiębiorcy i filantropa z Kielc. Galeria zdjęć, część 1

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie