Uzdolniona młodzież nagrodzona za wiedzę i talenty w...

  Uzdolniona młodzież nagrodzona za wiedzę i talenty w Kielcach (zdjęcia)

  Beata Kwieczko kwieczko@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Laureaci konkursu na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?" zorganizowanego przez Fundację imienia Agi Skrobackiej.

  Laureaci konkursu na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?" zorganizowanego przez Fundację imienia Agi Skrobackiej. ©Aleksander Piekarski

  W uroczystość Trzech Króli w Domu Środowisk Twórczych - Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom i studentom w trzech konkursach zorganizowanych przez Fundację imienia Agi Skrobackiej "Wiatr w żagle".
  Laureaci konkursu na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?" zorganizowanego przez Fundację imienia Agi Skrobackiej.

  Laureaci konkursu na esej "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?" zorganizowanego przez Fundację imienia Agi Skrobackiej. ©Aleksander Piekarski


  W gronie stypendystów nagrodzonych w konkursie organizowanym przez Fundację imienia Agi Skrobackiej "Wiatr w żagle" znaleźli się: Karolina Mazurek, Karol Moskal i Izabela Gołdyn (otrzymali stypendia w wysokości 2450 złotych), Magdalena Kuśmierczyk i Anna Dudkiewicz (otrzymały stypendia w wysokości 2100 złotych), Małgorzata Durak, Magdalena Wiecheć i Iwona Kozłowska (otrzymały stypendia w wysokości 1750 złotych).
  A Nagrody jednorazowe w tym samym konkursie otrzymali: Kamil Brandeburg (tysiąc złotych), Konrad Kulak i Jakub Mariańczyk (po 800 złotych) oraz Bartosz Władarz (600 złotych).  Pierwszy z nich to Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, drugi esej pod tytułem "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?", a trzeci "Granty 2013/2014".

  Pierwszy z nich to Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, drugi esej pod tytułem "Dorastanie. Czy dotyczy tylko młodych?", a trzeci "Granty 2013/2014". W Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym brali udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Nagrodzono w nim 44 osoby.

  Pomysłodawczynią konkursu na esej zainspirowany problemem "Dorastanie? Czy dotyczy tylko młodych?" była Jadwiga Skrobacka, która wraz mężem Zbigniewem, założyła i prowadzi Fundację "Wiatr w żagle". Temat miał sprowokować do refleksji nad procesem dojrzewania człowieka w aspektach biologicznym, psychicznym i społecznym. Konkurs był skierowany do młodzieży w wieku od 16 do 26 lat, czyli uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów zamieszkałych lub uczących się na terenie województwa świętokrzyskiego. Współorganizatorami były Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Komisja nagrodziła 17 prac. Pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zdobyła Aleksandra Lipecka z kieleckiego Liceum Katolickiego, drugie Daria Domagała z VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, a trzecie ex aequo Izabela Nicia z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie i Sylwia Olejarczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. W kategorii studenci jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je Aleksandra Krowicka i Monika Skoczek z Kielc. Jury wyróżniło też 11 prac.

  W konkursie "Granty 2013/2014" stypendia i nagrody jednorazowe otrzymało 12 osób. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Kielce-Południe.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Galerie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Jedzenie i zabawa

  Na językach