Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

VII Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” będzie w Kałkowie. Można się zgłaszać

Kazimierz Cuch
Kazimierz Cuch
Festiwal odbędzie się na scenie Auli Jana Pawła II, sanktuarium
Festiwal odbędzie się na scenie Auli Jana Pawła II, sanktuarium
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie, parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie, zapraszają solistów, duety, schole, zespoły i chóry do udziału w VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta”.

Festiwal odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2024 roku o godzinie 9.00 w Auli Jana Pawła II, sanktuarium. Można się zgłaszać do 2 stycznia, 2024 roku. W festiwalu nie mogą uczestniczyć zwycięzcy VI festiwalu z 2023 roku. Regulamin jest na stronie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie.

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki będą rozbrzmiewały przez całą sobotę 5 stycznia 2024 roku, w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie. Coroczny festiwal ma na celu popularyzowanie tradycyjnego wykonywania kolęd i pastorałek. Mile widziane będą kolędy i pastorałki o patriotycznej wymowie. Festiwal jest skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych.

W festiwalu wezmą udział podmioty wykonawcze: soliści, duety, zespoły/schole, zespoły ludowe i chóry. W ubiegłym roku w V edycji Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” wzięło udział 61 wykonawców.

Szczegółowe informacje:

Organizatorami festiwalu są: sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie- Godowie; parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbe w Kałkowie Godowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pawłowie.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: marszałek województwa świętokrzyskiego- Andrzej Bętkowski, kustosz sanktuarium- ksiądz kanonik Zbigniew Stanios, wójt Pawłowa- Marek Wojtas, starosta starachowicki- Piotr Ambroszczyk.

Patronat medialny sprawuje Echo Dnia. Festiwal odbędzie się w szczegółowych kategoriach:

  • 1. Solista lub duet do lat 12,
  • 2. Solista lub duet 12-16 lat,
  • 3. solista lub duet powyżej 16 lat,
  • 4. zespół lub schola,
  • 5. zespoły ludowe,
  • 6. chóry.

Nagrody: przyznane zostaną w poszczególnych kategoriach wykonawczych. Fundatorami nagród są: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pawłowie, kustosz sanktuarium, wójt Pawłowa, starosta starachowicki, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nagrody specjalne ufundowali: dyrektor Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta” oraz dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowie.

Zgłoszenia są przyjmowane do 2 stycznia na formularzu do pobrania ze strony GOKSiR Pawłów. Należy je przesłać do biura organizacyjnego e-mail: [email protected].

Telefon: Maciej Bidziński, dyrektor festiwalu 608 078 511.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie