Vive Targi II Kielce pokonało drużynę prowadzoną przez byłego znakomitego zawodnika

/PK/
Piłkarze ręczni rezerw Vive Targi Kielce wygrali w ostatnim w tym roku meczu drugiej ligi z Wanda Kraków 33:26.

Vive Targi II Kielce - Wanda Kraków 33:26 (17:14)
Vive Targi II: Buchcic, Bysiak - Jamioł 5, Chęcina, Sękowski 6, Fugiel 8 (4), Budziosz, Rączka 2, Janus, Zimoch 1, Mazur 8, Chodur 1, Kusal 2.

Goście, prowadzeni przez trenera Jerzego Garpiela (dwukrotny mistrz Polski w barwach Hutnika Kraków, brązowy medalista mistrzostw świata z 1982 roku, olimpijczyk z Moskwy) przed tygodniem zdobyli pierwsze punkty w lidze, sensacyjnie ogrywając Wisłę Sandomierz. W Kielcach pokazali, że to nie był przypadek, bo losy zwycięstwa ważyły się bardzo długo. Drużyna trenera Aleksandra Litowskiego, wzmocniona na ten mecz bramkarzem Kamilem Buchcicem, który gra w pierwszym zespole, kilka razy wychodziła wprawdzie na wyraźniejsze prowadzenie (13 minuta 8:5, 17 - 11:8), ale za każdym razem roztrwaniała przewagę (24 minuta - 12:13).

Kilka minut po przerwie prowadzenie gospodarzy osiągnęło kilka razy cztery bramki, ale w 51 minucie był remis 26:26. Od tego momentu zespół z Kielc zdobył sześć bramek z rzędu, rozstrzygając mecz.