Vive Targi Kielce na trzecim miejscu w Niemczech. Rywal z Ligi Mistrzów pokonany po raz drugi

/PK/
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce zajęli trzecie miejsce w turnieju Heide Cup, rozgrywanym w niemieckim Schneverdingen koło Hamburga. W spotkaniu o trzecią lokatę z duńskim BVB Bjerringbro drużyna trenera Bogdana Wenty wygrała 31:22.

W niedzielę kielczanom po raz drugi w tym turnieju przyszło się zmierzyć z duńskim Bjerringbro-Silkeborg, z którym mistrzowie Polski mierzyli się w poprzednim sezonie w Lidze Mistrzów, jak ta drużyna będzie również ich pierwszym przeciwnikiem w najbliższych rozgrywkach Champions League. W sobotę kielczanie pokonali Duńczyków bez większych problemów wynikiem 29:23.

Nasz zespół miał problemy z Bjerringbro tylko w pierwszej połowie niedzielnego meczu, w której niemal przez cały czas różnicą jednej lub dwóch bramek prowadzili rywale. Przełom nastąpił w ostatnich minutach tej części gry, gdy skutecznością błysnął Rastko Stojković. Serbski obrotowy w ostatnich 12 minutach zdobył pięć bramek. Po jego golu w 27 minucie mistrzowie Polski prowadzili 12:11, również on zapewnił minimalne prowadzenie przed odpoczynkiem w szatni. Poza nim dobrze grał Krzysztof Lijewski, a w bramce Marcus Cleverly.

Kielczanie zdemolowali wicemistrzów Danii na początku drugiej połowy. Świetnie rozpoczął tę część gry Sławomir Szmal, który zmienił Cleverly’ego. Nasza drużyna pierwsze siedem minut gry wygrała 7:1 i objęła całkowitą kontrolę nad wydarzeniami. Wprawdzie drużyna trenera Carstena Albrektsena kilka razy zbliżyła się na różnicę czterech bramek, ale końcówka znów należała do "żółto-biało-niebieskich" (pięć bramek z rzędu). Znów trafiał Stojković, który z dziewięciu zdobytych w tym spotkaniu bramek aż osiem rzucił z gry, a pomylił się tylko raz.

W poniedziałek do zespołu dołączy w Kielcach trzech Chorwatów, którzy zdobyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie - Denis Buntić, Ivan Cupić i Manuel Strlek. W środę (godzina 19) w Galerii Echo odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu, a od piątku do niedzieli w Hali Legionów będzie się odbywał turniej Galeria Echo Kielce Cup, w którym kielczanie zmierzą się kolejno ze słowackim Tatranem Preszow, francuską US Dunkierką oraz szwedzkim IK Savehof.

Vive Targi Kielce - BVB Bjerringbro-Silkeborg 31:22 (13:12)

Vive Targi Kielce: Cleverly (7), Szmal (10) - Jachlewski 3 - Bielecki 4, Jurecki 2 - Zorman, Rosiński 2 - Lijewski 4 - Olafsson 2, Malinowski 2 (1) - Musa 3, Grabarczyk, Stojković 9 (1).

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:7, 6:7, 6:8, 7:8, 7:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:11, 12:11, 12:12, 13:12 - 15:12, 15:13, 20:13, 20:14, 21:14, 21:17, 22:17, 22:18, 25:18, 25:21, 26:21, 26:22, 31:22.

W meczu o piąte miejsce niemiecki TSV Hannover-Burgdorf pokonał 31:24 (15:13) francuskie Chambery Savoie, rywala Vive Targi Kielce w rozgrywkach grupowych najbliższej Ligi Mistrzów.

Za chwilę rozpocznie się finał turnieju Heide Cup, w którym zmierzą się dwie niemieckie drużyny - TV Grosswallstadt i TBV Lemgo.