Vive Targi rządzi! Kielecki zespół pokonał w Płocku Wisłę 28:24 (video, zdjęcia)

Z Płocka Paweł KOTWICA [email protected]
Dobry mecz rozegrał Tomasz Rosiński.
Dobry mecz rozegrał Tomasz Rosiński. Fot. Witold Bakalarz
Jeśli ktoś miał wątpliwości, jaki zespół rządzi w polskiej ekstraklasie szczypiornistów, w środę pozbył się wątpliwości. Mistrz Polski Vive Targi Kielce w bardzo dobrym stylu ograł w Płocku wicemistrza, Wisłę 28:24.
Wisla Plock - Vive Targi Kielce 24:28

Wisła Płock - Vive Targi Kielce 24:28

Po meczu powiedzieli

Mariusz Jurasik: - Mecz pokazał, że potrafimy grać zespołowo, że Vive Targi to nie tylko Stojković i Jurasik. Świetny mecz zagrał Patryk Kuchczyński, który zaczął nieszczęśliwie, ale zmobilizowaliśmy go w szatni i potem był nie do zatrzymania.

Paweł Podsiadło: - Zagraliśmy dobre zawody, gra w ataku była poukładana, a Płock nie mógł sobie poradzić z naszą obroną. Myślę, że po naszej grze widać było doświadczenie wyniesione z Ligi Mistrzów.

Zobacz zapis relacji live z meczu Wisła Płock - Vive Targi Kielce

Wisła Płock - Vive Targi Kielce 24:28 (10:14)

Wisła: Wichary (11), Seier (10) - Kwiatkowski 1, Backstroem 3, Miszka 5 (2), Pieskow, Wiśniewski, Samdahl 5, Kuptel, Wuszter 1, Zołoteńko 2, Twardo 3, Kuzielew 4.

Vive Targi: Cleverly (22) - Grabarczyk, Krieger, Podsiadło 4, Kuchczyński 6, Jurasik, Stojković 3 (1), Gliński, Żółtak, Knudsen 6, Rosiński 5, Nat 4.

Karne. Wisła: 4/2 (Cleverly obronił rzut Miszki, Wiśniewski trafił w słupek). Vive Targi: 3/1 (jeden rzut Stojkovicia trafił w słupek, drugi obronił Seier). Kary. Wisła: 12 minut (Kwiatkowski, Zołoteńko po 4, Samdahl, Twardo po 2). Vive Targi: 14 min (Grabarczyk 6 - czerwona kartka w 44 min, Podsiadło 4, Stojković, Nat po 2).

Sędziowali: A. Rajkiewicz, J. Tarczykowski (Szczecin). Widzów: 1000.

Przebieg: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:7, 5:7, 5:8, 6:8, 6:10, 7:10, 7:11, 10:11, 10:14; 10:15, 11:15, 11:16, 14:16, 14:18, 16:18, 16:20, 18:20, 18:21, 19:21, 19:22, 21:22, 21:25, 22:25, 22:26, 23:26, 23;27, 24:27, 24:28.

Środowy mecz nie pozostawił wątpliwości, która drużyna była najlepsza w rundzie zasadniczej ekstraklasy. Kielczanie wygrali dwudziesty mecz w tym sezonie i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej powiększyli nad drugą w tabeli Wisłą do 13 punktów.

Poza nieco chaotycznym początkiem spotkania, mistrzowie Polski dominowali w całym spotkaniu. Od stanu 4:2 zaczęli grać poukładane kombinacje w ataku, kończone skutecznymi rzutami. Świetnie funkcjonowała obrona, rewelacyjnie bronił Marcus Cleverly. Kielecki zespół udowodnił, że jego siła to nie tylko Rastko Stojković, Paweł Podsiadło i Mariusz Jurasik. - Przeciwko mnie i Rastko cały czas grało trzech obrońców. Ale koledzy dali sobie radę - mówił Jurasik.

Wypowiedzi trenerów

Bogdan Wenta, trener Vive Targi:
- Wisła to już inny zespół, niż jesienią, dlatego trochę obawialiśmy się tego meczu. Ciągle jesteśmy w podróżach, dlatego nie było wiele czasu, aby się zastanawiać nad tym przeciwnikiem. Ale zagraliśmy dojrzały mecz.

Thomas Sivertsson, trener Wisły:
- Jestem zadowolony z tego, co mój zespół zagrał w obronie. W ataku zagraliśmy dobrze przez 8-10 minut, potem zaczęliśmy mieć problemy, nie wykorzystaliśmy kilku bardzo dobrych okazji i Kielce nam odskoczyły.

Ci koledzy to cały blok obronny, Tomasz Rosiński, Henrik Knudsen, Witalij Nat, a przede wszystkim Patryk Kuchczyński, który zagrał najlepszy mecz w tym sezonie.

W drugiej połowie goście tylko raz stracili panowanie nad wynikiem, gdy w 51 minucie Wisła zmniejszyła straty do jednego gola (21:22). Ale świetną zmianę dał Paweł Podsiadło, któremu swoimi golami pomogli Rosiński, Stojković z karnego i Kuchczyński. W 58 minucie po trafieniu Podsiadły było 23:27 i wiadomo było, że "nafciarze" nawet w minimalnym stopniu nie zrewanżują się za listopadową, 15-bramkową klęskę w Kielcach.

W sobotę o godzinie 17.30 Vive Targi Kielce gra w Sarajewie mecz Ligi Mistrzów z Bosną BH Gas.