Vive Targi - Veszprem. "Walka i chęci były, zabrakło zimnej głowy"

PK
S. Stachura
- Walka była, chęci były, ale w pewnych momentach zabrakło zimnej głowy - mówił po meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Vive Targi Kielce - MKB Veszprem (29:32) zawodnik gospodarzy, Rafał Gliński. - Nie powinniśmy być smutni, ani się wstydzić, bo daliśmy z siebie dużo i postawiliśmy trudne warunki czołowej drużynie świata - przekonywał jego kolega z drużyny, Rastko Stojković.

Daniel Żółtak, Vive Targi: - W drugiej połowie było z naszej strony zbyt dużo błędów i straconych piłek. Z tego Veszprem wyprowadziło kontry. Potem mieliśmy przestój - 9 minut bez bramki. Próbowaliśmy w końcówce odrobić straty, wyszliśmy wysoko, zaczęliśmy kombinować, ale to zbyt doświadczony zespół, żeby roztrwonił taką przewagę.

Rafał Gliński, Vive Targi: - Nie da się wygrać z tak doświadczonym rywalem, popełniając 20 strat. Można by tym obdarzyć trzy spotkania na wyrównanym poziomie. Walka była, chęci były, ale w pewnych momentach zabrakło zimnej głowy i przez te nieszczęśliwe błędy techniczne przegrywamy mecz, który był do wygrania.

Mariusz Jurasik, Vive Targi: - Graliśmy bardzo dobrze poza pięcioma minutami, kiedy ja również się przyczyniłem do tego, że przegraliśmy, bo przy stanie 20:18 i naszej przewadze jednego zawodnika zrobiłem dwa głupie błędy. Szkoda, że na początku meczu nie wykorzystaliśmy kilku okazji, bo powinniśmy prowadzić 9:3, a zrobiło się koło remisu.

Paweł Podsiadło, Vive Targi: - Znowu się zdarzyło, że przy naszym prowadzeniu popełniamy niewymuszone błędy, przeciwnik odskakuje i już nie możemy go dogonić. Przez to przegrywamy mecze.

Rastko Stojković, Vive Targi: - To była dobra, twarda gra. Nie powinniśmy być smutni, ani się wstydzić, bo daliśmy z siebie dużo i postawiliśmy trudne warunki czołowej drużynie świata.

Gergo Ivancsik, Veszprem: - Kibice obu zespołów stworzyli świetną atmosferę i odwdzięczyliśmy się za to, tworząc bardzo dobre widowisko.