W jędrzejowskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie...

  W jędrzejowskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie podsumowano realizację programu korekcyjno-edukacyjnego

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W jędrzejowskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie podsumowano realizację programu korekcyjno-edukacyjnego
  W dniu 13 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące realizację powiatowego programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
  W jędrzejowskim Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie podsumowano realizację programu korekcyjno-edukacyjnego
  W bieżącym roku program realizowany był od 12 kwietnia do 13 grudnia. Ogółem przez 9 miesięcy trwania programu zrealizowano 203 godziny programu, w tym 123 godziny dla mężczyzn i 80 godzin dla kobiet.

  Program korekcyjno–edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie na terenie naszego powiatu prowadzi Grażyna Szot, która jest terapeutką uzależnień w Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym do spraw Uzależnień przy Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Jędrzejowie. Grażyna Szot jest także członkiem Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Jędrzejowie.

  Podczas spotkania pogratulowano uczestnikom wytrwałości i osiągnięć w pracy nad zmianą swoich negatywnych zachowań. Wręczono im także dyplomy poświadczające ich uczestnictwo w programie. W spotkaniu oprócz uczestników programu, prowadzącej zajęcia Grażyny Szot i koordynatora programu Urszuli Abramowicz udział wzięli dyrektor PCPR-u Tomasz Kowalski oraz proboszcz parafii Matki Bożej Łaskawej w Jędrzejowie, ksiądz Franciszek Piwowarczyk, który udostępnia salę przy parafii na potrzeby programu. Zaproszeni goście pogratulowali uczestnikom programu odwagi oraz tego, iż podjęli wysiłek trudnej pracy nad zmianą swoich negatywnych zachowań i zachęcali do dalszej pracy nad sobą. Podziękowali również za zaangażowanie w pracę nad zmianą negatywnych zachowań prowadzącej program oraz koordynatorowi programu za organizację pracy i czuwanie nad jego realizacją. Wypowiedzieli się również uczestnicy programu, którzy podzielili się swoimi wrażeniami z pracy na zajęciach i jej efektami w swoim życiu.

  Ogółem z terenu powiatu do udziału w programie zostało zgłoszonych 76 osób, z tego 58 osób przez gminne zespoły interdyscyplinarne, 5 osób przez Punkt Informacyjno – Konsultacyjny do spraw Uzależnień przy NZOZ w Jędrzejowie, 2 osoby przez kuratorską służbę sądową i 11 osób przez prowadzącą program. Najwięcej zgłoszeń do programu było z Gminy Jędrzejów – 21 osób, drugą w kolejności gminą o największej liczbie zgłoszeń i wydanych skierowań była Słupia Jędrzejowska – 18 osób, następnie Nagłowice – 15 osób, Imielno – 6 osób, Oksa – 5 osób, Małogoszcz i Wodzisław – po 4 osoby, Sobków – 2 osoby i Sędziszów – 1 osoba. Ogółem wydano 76 skierowań.

  Prowadzenie Powiatowego Programu Korekcyjno – Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie jest zadaniem z zakresu administracji rządowej zleconym powiatowi do realizacji, w związku z tym na jego przeprowadzenie powiat otrzymuje dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na realizację programu w roku 2018 powiat otrzymał dotację w wysokości 21 150 złotych.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. ROŚNIE PŁACA MINIMALNA - ILE WYNOSI?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone