Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Kielcach ruszyła IV edycja kampanii Pola Nadziei

/IB/
Maciej Bródka i Tomek Kruk, wolontariusze z kieleckiego "Śniadka” kwestowali w piątek, żeby zebrać pieniądze na dokończenie budowy pierwszego w Kielcach stacjonarnego hospicjum.
Maciej Bródka i Tomek Kruk, wolontariusze z kieleckiego "Śniadka” kwestowali w piątek, żeby zebrać pieniądze na dokończenie budowy pierwszego w Kielcach stacjonarnego hospicjum. Aleksander Pieka
Rozpoczęła się IV edycja kampanii Pola Nadziei, w której uczniowie kieleckich szkół zapoznają się z ideą opieki hospicyjnej oraz kwestują na dokończenie budowy i wyposażenie pierwszego w Kielcach stacjonarnego hospicjum imienia błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty.
W Kielcach ruszyła IV edycja kampanii Pola Nadziei
Aleksander Pieka

(fot. Aleksander Pieka)

Organizatorem kampanii oraz budowy hospicjum jest Caritas Diecezji Kieleckiej. Jak nam powiedział ksiądz Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas Kieleckiej, w kampanię zaangażowanych jest ponad 250 uczniów kieleckich szkół. W ramach kampanii będą prowadzone spotkania edukacyjne w szkołach, konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne i filmowe dla młodzieży, żonkilowe kwesty na ulicach Kielc, w galeriach handlowych, kościołach. - Poprzez udział w konkursach chcemy przybliżyć dzieciom i młodzieży cele jakim służy hospicjum, konieczność otoczenia opieką i wsparciem psychicznym osób w stanie terminalnym, uświadomić potrzebę otoczenia szacunkiem osób umierających - wyjaśnia ksiądz Banasik.

W piątek kwestę na rzecz dokończenia budowy hospicjum rozpoczęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Śniadeckiego oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Swój udział w kweście zapowiedzieli również prezydent Kielc Wojciech Lubawski, świętokrzyski kurator oświaty Małgorzata Muzoł, senator Krzysztof Słoń.

Pierwsze kieleckie hospicjum stacjonarne imienia bł. Matki Teresy z Kalkuty jest budowane przy kościele Miłosierdzia Bożego na Czarnowie z datków społeczności naszego regionu. Placówka o powierzchni ponad 1200 metrów kwadratowych zaprojektowana jest na 44 miejsca dla osób chorych terminalnie. Oprócz pokoi dla chorych będą tu gabinety lekarskie i pielęgniarskie, pokoje dla członków rodzin, który będą chcieli opiekować się swoimi chorymi, na poddaszu zaplanowano sale konferencyjno - szkoleniowe dla wolontariuszy, będzie też mały zimowy ogród i niewielka kaplica. Trzykondygnacyjny budynek (z użytkowym poddaszem) jest już prawie gotowy. Do ukończenia całości potrzeba jeszcze 1,5 mln zł. Na przełomie czerwca i lipca hospicjum ma przyjąć pierwszych kilkunastu pacjentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie