W Kielcach rywalizowali w trójboju siłowym

(KAR)
W Kielcach rozegrane zostały mistrzostwa Polski juniorów i juniorek do lat 16 i 20 w trójboju siłowym klasycznym.

W klasyfikacji drużynowej, wśród juniorów do lat 20 drugie miejsce zajął KSSSiKW Wiking Starachowice z wynikiem 1297,36 punktów Wilksa (stosunek wyciśniętego ciężaru do masy ciała).

Oprócz mistrzostw Polski, rozegrane zostały także zawody Pucharu Polski. W klasyfikacji drużynowej kobiet pierwsze miejsce zajęła Tęcza-Społem Kielce uzyskując 859,38 punktów Wilks’a. Wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasowała się Tęcza-Społem Kielce z wynikiem 2166,34 punktów Wilksa, a drugie miejsce z rezultatem 1832,99 punktów Wilksa zajął KSSSiKW Wiking Starachowice.

Ponadto w stolicy naszego województwa rozegrane zostały także zawody w trójboju siłowym dla weteranów.

Wyniki naszych zawodników mistrzostw Polski juniorów i juniorek do lat 20: kategoria wagowa 63 kilogramy: 2. Sandra Sołtyszewska (Tęcza-Społem Kielce) - 280 kilogramów, 52 kg: 1. Nikola Surowiec (KSSSiKW Wiking Starachowice) - 195 kg; 74 kg: 2. Hubert Kończak (Wiking) - 475 kg; 83 kg: 2. Damian Masłowski (Tęcza-Społem) - 560 kg, 3. Olaf Sadowski (Wiking) - 550 kg; 120 kg: 3. Arkadiusz Dziopa (Tęcza-Społem) - 485 kg. Do lat 16: 53 kg: 2. Patryk Palmowski (MUKS Herkules Modliszewice) - 200 kg; 59 kg: 3. Jakub Stachurski (Herkules) - 245 kg; 83 kg: 1. Adam Walczyk (Wiking) - 452,5 kg.

Wyniki Pucharu Polski w trójboju siłowym zawodników z naszego województwa: kategoria open juniorki do 18 lat: 1. Sandora Sołtyszewska (Tęcza-Społem Kielce) - 255 kg; open juniorki do lat 23: Andżelika Mierzejewska (Tęcza-Społem) - 235 kg; juniorzy do lat 18: Arkadiusz Dziopa (Tęcza-Społem) - 502,5 kg; juniorzy do lat 23: 1. Kamil Sypka (Tęcza-Społem) - 765 kg; seniorki, kategoria 72 kilogramy: 2. Agnieszka Tuczykont (Tęcza-Społem) - 325 kg; seniorzy, 74 kg: Grzegorz Uziełło (Tęcza-Społem) - 560 kg; 83 kg: 1. Michał Rożnowski (Tęcza-Społem) - 600 kg; 93 kg: 1. Jan Wegiera (KSSSiKW Wiking Starachowice) - 890 kg; 105 kg: 1. Kamil Sypka (Tęcza Społem) - 765 kg; 120 kg: 2. Damian Kulik (Tęcza-Społem) - 585 kg; +120 kg: 1. Miłosz Pytawski (Tęcza-Społem) - 847,5 kg, 2. Rafał Lipka (Wiking) - 770 kg, 3. Paweł Piecyk (Tęcza-Społem) - 650 kg.

Wyniki z mistrzostw Polski weteranów w trójboju siłowym: grupa pierwsza, kategoria wagowa 74 kilogramy: 1. Grzegorz Uziełło (Tęcza-Społem) - 560 kg; 120 kg: Rafał Lipka (Wiking) - 770 kg; grupa druga, 93 kg: 1. Jan Wegiera (Wiking) - 890 kg, 2. Tomasz Domagała (Wiking) - 377,5 kg; grupa trzecia, 74 kg: 1. Adam Jasiński (Tęcza-Społem) - 557,5 kg; 93 kg: 1. Edward Rożnowski (Tęcza-Społem) - 555 kg.