sportowy24
  W kieleckim parku biegało ponad 500 osób (zdjęcia)

  W kieleckim parku biegało ponad 500 osób (zdjęcia)

  Dorota KUŁAGA kulaga@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W kieleckim parku biegało ponad 500 osób (zdjęcia)
  Mocną obsadę miał X Bieg Uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach i VII Integracyjny Bieg Przełajowy. W Parku Miejskim rywalizowały 523 osoby, bieg główny wygrali Sabina Jarząbek z KKL Kielce i Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego.
  W kieleckim parku biegało ponad 500 osób (zdjęcia)
  [galeria_glowna]

  Wyniki

  Wyniki


  rocznik 2000 i młodsi: 300 m: 1. Anna Mazur (SP 33 Kielce), 2. Katarzyna Widulska (SP 33), 3. Julia Gruszczyńska (SP 27 Kielce); 1. Marcin Jamioł, 2. Adam Dybała, 3. Patryk Wójcik (wszyscy SP 8 Kielce); 2000-2002: 500 m: 1. Justyna Adamczyk (SP 13 Kielce), 2. Bogumiła Januchta (SP 4 Kielce), 3. Julia Pańtak (SP 33); 1000 m: 1. Grzegorz Pańszczyk (SP 9 Kielce), 2. Kewin Gad (SP Strawczyn), 3. Dominik Odo (SP 19 Kielce); 1997-99, gimnazja: 1000 m: 1. Karolina Szyszka (Gim. Oblęgorek), 2. Katarzyna Zielińska (Gim. 1 Pińczów), 3. Magdalena Kołomańska (Gim. Bęczków); 1400 m: 1. Dawid Piwko (Gim. Oblegorek), 2. Damian Szymkiewicz (Gim. Oblegorek), 3. Patryk Gad (Strawczyn); szkoły ponadgimnazjalne: 1000 m: 1. Katarzyna Gliścińska (ZSP 3 Włoszczowa), 2. Anna Ramian (Akwedukt Kielce), 3. Paulina Trofimiec (II LO Kielce); 1400 m: 1. Sebastian Kowalski (ZSM Kielce), 2. Damian Wysocki (III LO Kielce), 3. Tomasz Biskupski (V LO Kielce); bieg główny: 2800 m: 1. Sabina Jarząbek (KKL Kielce), 2. Emilia Borowska (Oleszno), 3. Monika Leszczyńska (Kielce); 5600 m: 1. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec), 2. Michał Jamioł (Kielce), 3. Marcin Stokowiec (KKL Kielce).  Pogoda dopisała i nic dziwnego, że tak wielu chętnych zdecydowało się wziąć udział w sobotniej imprezie, zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  POSZŁO ZGODNIE Z PLANEM

  W biegu głównym mężczyźni mieli do pokonania dystans 5600 metrów. Pewne zwycięstwo odniósł jeden z faworytów - Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski. - Fajna, malownicza trasa. Nie po raz pierwszy startowałem w tych zawodach. Dwa lata temu biegałem tu 1400 metrów, również udało mi się wygrać. Teraz najbardziej obawiałem się Mariusza Kondrata z Sandomierza, ale wszystko poszło zgodnie z planem - powiedział na mecie Sylwester Lepiarz z Ostrowca.

  Drugi był Michał Jamioł, który pracuje w placówce Straży Granicznej w Kielcach na stanowisku starszy kontroler w Grupie Operacyjno - Śledczej. - Jak stawałem na starcie, to miałem obawy, ponieważ cały poprzedni tydzień chorowałem. Ale mimo wszystko dobrze wypadłem. Cieszę się, bo był to kolejny udany start w tym roku - mówił Michał Jamioł.

  TATA JEJ KIBICOWAŁ

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych po zwycięstwo sięgnęła Katarzyna Gliścińska z Krasocina, która trenuje w klubie WiR Łopuszno. - Dobrze mi się biegło, pogoda była świetna. Na początku byłam trzecia, ale później wyszłam na prowadzenie i utrzymałam je do końca - mówiła Kasia, której kibicował tata Ireneusz Gliściński, który jest wójtem Krasocina. - Gdzie tylko mogę, to jeżdżę, kibicuję córce, dodaję jej animuszu i zawsze krzyczę, żeby biegła do końca. Ten bieg rozegrała dobrze pod względem taktycznym i pewnie go wygrała. Później czekają ją starty w mocniej obsadzonych zawodach, oby również pokazała się w nich z dobrej strony - powiedział Ireneusz Gliściński.

  LICZNA EKIPA Z GIMNAZJUM 3

  Tradycyjnie już mocną reprezentację miało Gimnazjum numer 3 z Kielc. - Zebraliśmy prawie 60 dzieciaków. Zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu akcjach, promujących zdrowy tryb życia. Im więcej takich imprez, tym lepiej dla młodzieży - mówił Rafał Gil, na co dzień trener koszykarzy UMKS Kielce.

  Sporo emocji dostarczyła rywalizacja gimnazjalistów. - Momentami było ciężko, gdy trzeba było biec pod górkę. Na finiszu byłem jednak najszybszy. Cieszę się ze zwycięstwa - opowiadał na mecie Dawid Piwko z Gimnazjum z Oblęgarka, na co dzień trenujący w Olimpie Strawczyn.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]