W Krasocinie zakończyli wakacje z wędką. To były udane zawody na pożegnanie lata

Rafał Banaszek
Uczestnicy zawodów wędkarskich w Krasocinie z opiekunami i organizatorami.
Uczestnicy zawodów wędkarskich w Krasocinie z opiekunami i organizatorami. UG Krasocin
Prawie 15 kilogramów ryb złowiły dzieci podczas zawodów wędkarskich w Krasocinie zorganizowanych przez gminę na zakończenie wakacji.

Impreza plenerowa odbyła się w ostatnią sobotę, 1 września na zbiorniku wodnym. W zawodach wzięło udział 19 wędkarzy. Pogoda i brania dopisały, a uczestnikom udało się złowić łącznie ponad 14,7 kilograma ryb.

Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyła Klara Szelążek, która złowiła ponad 4,8 kilograma ryb. Druga była Nikola Leszczyńska z wynikiem 2,6 kilograma. W kategorii chłopców do lat 12 wygrał Mikołaj Palac (2,2 kilograma). Drugie miejsce zajął Gabriel Śliwiński (około 500 gramów), a trzecie Jakub Leszczyński (450 gramów). W kategorii chłopców powyżej 12 lat zwyciężył Hubert Grzegorczyk z wynikiem ponad 1,2 kilograma. Drugie miejsce zdobył Brajan Lichosik łowiąc 1,1 kilograma ryb, a trzecie Adrian Wójcik za wynik około 600 gramów.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe pucharki za udział. Nagrody wręczał wójt gminy Ireneusz Gliściński. Impreza zakończyła się wspólnym grillem na wyspie świętego Jana. Zawody przeprowadziła sekcja wędkarska działająca przy Klubie Seniora w Krasocinie. Komisję sędziowską tworzyli: Andrzej Jankowski, Kamil Sosnowski i Dariusz Kłoczko.