MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Masłowie wspominano Papieża Jana Pawła II. Złożyli kwiaty pod pomnikiem i zaśpiewali "Barkę"

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
Przy pomniku w centrum Masłowa wspominano Papieża Jana Pawła II.
Przy pomniku w centrum Masłowa wspominano Papieża Jana Pawła II. Gmina Masłów
2 kwietnia 2005 roku Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. We wtorek, w 19. rocznicę jego śmierci, przy pomniku Papieża w Masłowie spotkali się mieszkańcy i samorządowcy. Złożyli kwiaty, zapalili znicze i wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

Rocznica śmierci Jana Pawła II w Masłowie

W imieniu mieszkańców oraz samorządu gminy Masłów wójt Tomasz Lato złożył kwiaty przed pomnikiem papieża w centrum Masłowa. Towarzyszyli mu: Monika Dolezińska-Włodarczyk, zastępca wójta oraz przedstawiciele szkoły im. Jana Pawła II w Masłowie: dyrektor Marcin Gawron, Renata Zapała, zastępca dyrektora, ks. Hubert Król, wikariusz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie wraz z ministrantami, uczniowie szkoły i harcerze z 47. Drużyny Harcerskiej „Iskra”, działającej w
masłowskiej szkole.

W obchodach uczestniczył również starosta Mirosław Gębski, który złożył kwiaty w imieniu mieszkańców powiatu kieleckiego.

Wójt podkreślał, jak wciąż bardzo ważny dla mieszkańców gminy jest Jan Paweł II, który 3 czerwca 1991 roku odprawił mszę świętą na lotnisku, a jedną z pamiątek jego wizyty jest pomnik, o którego powstanie zabiegali przedstawiciele samorządu i mieszkańcy gminy. - W Masłowie wszystkie rocznice związane z postacią Jana Pawła II mają szczególny charakter. W dzień jego śmierci tłumy wiernych spotkały się na miejscowym lotnisku, aby oddać mu hołd. Dziś również pomimo deszczowej pogody spotykamy się tu, aby uczcić pamięć papieża Polaka, którego pontyfikat charakteryzował się licznymi pielgrzymkami, a słowa jego nauki dotyczące rodziny i wartości jaką jest Ojczyzna mocno zapisały się w naszej pamięci - mówił wójt Tomasz Lato, który witał wszystkich zebranych.

Starosta Mirosław Gębski zwracając się do zebranych dziękował mieszkańcom Masłowa za pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym i
przypominał, że podczas mszy świętej na płycie masłowskiego lotniska zebrało się ponad 500 tysięcy wiernych.

Uczestnicy obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze, a na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń papieża.

Warto przypomnieć, że w gminie Masłów na pamiątkę śmierci Ojca Świętego odbyła się już 22 marca tego roku Papieska Droga Krzyżowa. Poprzedziła ją msza święta w kościele pw. Przemienienia Pańskiego pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka. Jak co roku nabożeństwo skupiło tłumy wiernych nie tylko z terenu gminy, ale całego regionu świętokrzyskiego.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie