Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Starachowicach powstał Klub Olimpiad Specjalnych

M.K.
Zarząd Klubu Olimpiad Specjalnych niemal w komplecie. Od lewej: Agnieszka Libuda, Małgorzata Kiepas, Katarzyna Frycz, Anna Góra i Grzegorz Małkus, inicjator powstania klubu.
Zarząd Klubu Olimpiad Specjalnych niemal w komplecie. Od lewej: Agnieszka Libuda, Małgorzata Kiepas, Katarzyna Frycz, Anna Góra i Grzegorz Małkus, inicjator powstania klubu. Monika Nosowicz-Kaczorowska
Klub Olimpiad Specjalnych powstał w Starachowicach. Inicjatorami jego powołania są pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach.

- Zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego podjęta została jednogłośna decyzja o powołaniu Klubu Olimpiad Specjalnych "Arka", który będzie działał w obu placówkach, mówi Grzegorz Małkus, pomysłodawca inicjatywy i prezes oddziału regionalnego Klubu Olimpiad Specjalnych. - Cele klubu to organizowanie i prowadzenie spotkań sportowych dla osób niepełnosprawnych, zapewnienie zawodnikom - osobom z niepełnosprawnością intelektualną - całorocznych treningów i zajęć sportowych a także umożliwienie udziału w imprezach sportowych, wyjazdach, turnusach rehabilitacyjnych.

Zainteresowanie przynależnością do klubu jest bardzo duże. W kilka dni po jego zawiązaniu zapisało się do niego około 70 osób: zawodników, ale też działaczy, trenerów, partnerów, rodziców podopiecznych obu placówek. Wybrane są też władze klubu. Przewodniczącą Zarządu została Anna Góra - nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i instruktor lekkoatletyki i piłki ręcznej, sekretarzem jest Agnieszka Libuda - pedagog w Środowiskowym Domu Samopomocy, prowadzi też zajęcia ruchowe, skarbnikiem Małgorzata Kiepas - pracownik socjalny w Środowiskowym Domu Samopomocy, członkami Beata Żurowska - nauczyciel zajęć rewalidacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Katarzyna Frycz, zawodnik w klubie.

- Jesteśmy otwarci na zgłoszenia nowych członków, z innych stowarzyszeń działających na rzecz niepełnosprawnych czy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Czekamy na deklaracje - powiedziała Anna Góra.

Klub Olimpiad Specjalnych ma utrzymywać się z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki, PFRONu, dotacji jednostek samorządowych oraz sponsorów. Członkowie płacą składki. Zawodnicy są zwolnieni z opłat.

Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, które będą uprawniane przez zawodników starachowickiego Klubu Olimpiad Specjalnych, najwięcej do powiedzenia mieć będą sami zawodnicy, którzy będą musieli zdecydować, w jakich dyscyplinach czują się najlepiej. Pierwszym zewnętrznym działaniem Klubu Olimpiad Specjalnych ma być Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, zaplanowany na 31 maja tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie