Wciąż czekamy na pierwszy medal olimpiady młodzieży. We wtorek zaczynają bokserzy

Sławomir STACHURA [email protected]
Wściekły po zawodach Damian Sikorski, który miał szansę na medal. (Fot. Sławomir Stachura)
Damian Sikorski ze Stali Kunów miał szansę stanąć na podium w XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Świętokrzyskie 2009 w podnoszeniu ciężarów. Ostatecznie zajął 5 miejsce.

Damian, będący w kadrze narodowej po rwaniu był drugi z wynikiem 106 kg. W podrzucie poszło mu jednak gorzej, gdyż uzyskał tylko 125 kg i z łącznym rezultatem 231 kg zajął 5 miejsce.

- Szkoda, bo byłem naprawdę blisko - mówił wściekły na siebie zawodnik Stali, uczący się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ciechanowie. - Mogłem spokojnie uzyskać w podrzucie 4-5 kg więcej i to może dałoby brąz. Niepotrzebnie chyba założyłem nakolanniki, bo normalnie w nich nie startuję. To mnie trochę wybiło z uderzenia - mówił niezadowolony Damian.

W wadze do 69 kg, w której startował Damian zwyciężył Krystian Sroka z Tarpana Mrocza uzyskując 281 kg i ustanawiając wynikiem 150 kg rekord Polski Juniorów w podrzucie. W tej kategorii startował też inny reprezentant Stali -Dariusz Serafin, ale zajął 15 miejsce (wynik 175 kg). Kielecki klub w olimpiadzie reprezentowało w sumie czterech zawodników. W kategorii do 56 kg szósty był Piotr Karbowniczek, a w kategorii do 48 kg dziewiąta Magdalena Dziewisz.

We wtorek rywalizacje w olimpiadzie rozpoczynają bokserzy. Walki w hali przy ul Krakowskiej potrwają do niedzieli. Nasze województwo będzie reprezentowało 13 zawodników z dużymi szansami na medale.