Wiceminister sportu gościł w Starachowicach

  Wiceminister sportu gościł w Starachowicach

  Kazimierz CUCH cuch@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na strzelnicy, podczas strzelania, od lewej: Marek Materek- prezydent Starachowic, Jarosław Stawiarski- wiceminister sportu, Krzysztof Lipiec - poseł
  1/22
  przejdź do galerii

  Na strzelnicy, podczas strzelania, od lewej: Marek Materek- prezydent Starachowic, Jarosław Stawiarski- wiceminister sportu, Krzysztof Lipiec - poseł na Sejm ©Kazimierz Cuch

  W poniedziałek gościł z wizytą w Starachowicach Jarosław Stawiarski, wiceminister sportu.
  Wizyta odbyła się na zaproszenie Marka Materka- prezydenta Starachowic i Krzysztofa Lipca- świętokrzyskiego posła Prawa i Sprawiedliwości. Planowano obecność wiceministra na stadionie miejskim i na strzelnicy Klubu Sportowego Świt. Wiceminister „wyrobił się” tylko na strzelnicę, bo jak nas poinformował, musiał szybko wracać do Warszawy.

  Dwie obietnice

  Najpierw prezydent Starachowic przedstawił wiceministrowi starachowickie plany przebudowy stadionu miejskiego, z lekkoatletyczną bieżnią i nowoczesnym budynkiem klubowo- socjalnym, z trybuną dla VIP-ów. Padły obietnice pomocy ministerstwa dla tej inwestycji.

  Wszyscy udali się na strzelnicę Klubu Sportowego Świt. Rozpoczęto od strzelania do tarczy, z pistoletów austriackiej firmy Glock, pod okiem trenerów klubowych i samego prezesa klubu- Karola Kopcia.

  Prezydent Marek Materek, wiceminister Jarosław Stawiarski i poseł Krzysztof Lipiec, w dwóch seriach, oddali po pięć strzałów. Nie wszystkie było celne.

  Podczas konferencji prasowej, wiceminister poinformował, że Starachowice są na liście strategicznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, jeśli chodzi o strzelectwo sportowe. Obecny stan strzelnicy ocenił, jako archaiczny. Przy wsparciu ministerstwa ma się stać obiektem nowoczesnym, na miarę XXI wieku. Ma być kuźnią wielu medalistów strzelectwa sportowego, miejscem strzeleckiego szkolenia dla celów niesportowych oraz miejscem rekreacji dla miłośników strzelania.

  Wobec zagrożeń za wschodnią granicą Polski, obecne władze Polski stawiają na powszechne szkolenie obywateli w zakresie przysposobienia obronnego, w tym na umiejętność użycia broni.

  Stegny, czy Polska?

  Te bardzo optymistyczne obietnice dla sportowych obiektów w Starachowicach, w ciągu ostatnich 12 lat, słyszymy po raz czwarty. Zawsze padały z ust ministra lub wiceministra, prawie ze wszystkich opcji politycznych, rządzących Polską. Ostatnią, solenną, podobnie optymistyczną obietnicę, dla starachowickich obiektów sportowych złożył 20 sierpnia 2014 roku ówczesny minister sportu Andrzej Biernat, w obecności posłów Krzysztofa Pacelta i Marzeny Okły- Drewnowicz.

  Zapytaliśmy, skąd pewność, że ta, czwarta obietnica będzie dotrzymana? Marek Materek - prezydent Starachowic zapewnił nas, że za dwa lata strzelnica Świtu będzie wyremontowana i zmodernizowana. Już zaprosił dziennikarzy na uroczyste otwarcie, za owe dwa lata. Nie ma mowy o sprzedaży tego obiektu. Nadal będzie miejski.

  Natomiast wiceminister zapewnił nas, że jeśli władze miasta złożą do ministerstwa odpowiednie wnioski, w odpowiednim terminie, to miasto otrzyma dofinansowanie.

  Prezydent poinformował, że wstępne koszty modernizacji strzelnicy wyniosą około 1, 7 mln zł, z czego połowę da ministerstwo. Jednak i przy obecnej obietnicy jest pewne, ale…. Jak poinformował wiceminister, samorząd Warszawy, na czele z Hanną Gronkiewicz- Waltz, domaga się od Ministerstwa Sportu i Turystyki 60 mln zł dofinansowania do budowy dachu nad torem łyżwiarskim Stegny, w Warszawie.

  - Jeśli damy te 60 mln zł Warszawie, to nie będzie pieniędzy na mniejsze, znacznie tańsze inwestycje na terenie całej Polski- podkreślił wiceminister Jarosław Stawiarski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone