MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz we Włoszczowie. Szef resortu obrony zrobił w naszym mieście poranne zakupy. Zobaczcie zdjęcia i wideo

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz (w środku) na włoszczowskim Rynku. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz (w środku) na włoszczowskim Rynku. Więcej na następnych zdjęciach >>>UG Włoszczowa
Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził w piątek, 19 kwietnia Włoszczowę. Zadeklarował pomoc rządu w modernizacji miejskiego stadionu i poinformował o pracach nad ustawą o obronie cywilnej.

- Wojsko, siły zbrojne Rzeczpospolitej, siła w NATO to gwarancja polskiego bezpieczeństwa. Ale to także zaangażowanie całego społeczeństwa - powiedział wicepremier. Samorząd jest naszym podstawowym partnerem. Sam rząd nie wystarczy, potrzebni są dobrzy gospodarze - dodał.

W minioną środę wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, wspólnie z minister edukacji narodowej Barbarą Nowacką, wzięli udział w podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego przedsięwzięcia realizowanego w szkołach pod nazwą „Edukacja z wojskiem”. W piątek we Włoszczowie szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił, że pilotaż „edukacji z wojskiem” jest częścią obrony cywilnej. - Jest elementem podnoszenia odporności i świadomości społecznej, a więc obrony cywilnej, do której jesteśmy zobowiązani wszyscy, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. - Mam nadzieję, że szkoły z gminy Włoszczowa włączą się do tego projektu - zachęcał Władysław Kosiniak-Kamysz.

O tym, że projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej jest już przygotowany mówił w środę przebywający we Włoszczowie i Czarncy wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz. - Przygotowujemy teraz rozporządzenia wykonawcze, aby ustawa nie miała luk i uwzględniała wszystkie elementy właściwego systemu budowania ochrony ludności w naszym kraju – podkreślał generał i wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wydarzenie relacjonowaliśmy. Zobaczcie:

Władysław Kosiniak-Kamysz Włoszczowę odwiedził już po raz czwarty. - Widzę jak zmienia się miasto i gmina - chwalił. - Włoszczowa jest dla nas niezwykle ważnym ośrodkiem. Jest najlepszą gminą do życia, do mieszkania w województwie świętokrzyskim. I to jest opinia ekspertów - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Pogratulował też burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi. Zapowiedział między innymi wsparcie w przebudowie kompleksu sportowego we Włoszczowie. Zachęcał również do głosowania na Grzegorza Dziubka w drugiej turze wyborów na burmistrza Włoszczowy w niedzielę, 21 kwietnia.

W towarzystwie burmistrza Grzegorza Dziubka wicepremier zrobił poranne zakupy w jednej z miejskich piekarni oraz firmowym sklepie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Uwagę wicepremiera zwróciły drożdżowe racuszki. - To zapewne lokalny produkt, bo nigdzie wcześniej nie widziałem - przyznał Władysław Kosiniak- Kamysz. Paulina i Władysław Kosiniakowie-Kamyszowie mają dwie córki: Zofię i Różę. Minister obrony kupił włoszczowskie słodkości z myślą o córeczkach. - Żona mnie pochwali - cieszył się po zakupach w naszym "mleczarskim". Powszechnie wiadomo, że Paulina Kosiniak-Kamysz jest dla polityka największym wsparciem i siłą. Doskonale wie, ile sił i emocji jej mąż wkłada w swoją pracę.

Razem z wicepremierem we Włoszczowie gościli w piątek wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki oraz europoseł Adam Jarubas.

Zobaczcie zdjęcia z wizyty wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza we Włoszczowie

Zobaczcie też wideo z wizyty wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza we Włoszczowie, również ze spaceru po mieście i zakupów

Wideo dzięki uprzejmości TV Włoszczowa

Zobaczcie zdjęcia z wizyty wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza we Włoszczowie

Zobaczcie też:

Zobaczcie zdjęcia z wizyty wicepremiera Władysława Kosiniaka-Kamysza we Włoszczowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie