Wiceprezydent Ostrowca Piotr Dasios pobiegł w Piwnicznej Zdroju. Został Mistrzem Polski Masters (ZDJĘCIA)

Anna Śledzińska
Facebook "50 and still"
Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios, w weekend 11 i 12 września uczestniczył w 12. Festiwalu Biegowym w Piwnicznej Zdroju. W swojej kategorii wiekowej został Mistrzem Polski Masters na 10 kilometrów.

Przez cały weekend w Piwnicznej Zdroju odbywał się 12. Festiwal Biegowy- zawody bardzo różnorodne, zarówno pod względem wieku zawodników, jak i pokonywanych przez nich tras. Pojechała tam silna reprezentacja Ostrowca Świętokrzyskiego- oprócz Piotra Dasiosa także Marcin Wiśniewski, Katarzyna Korulczyk, Krzysztof Sidowski i Łukasz Różalski.

Ostrowieccy biegacze wystartowali w sobotę w biegu na 10 kilometrów, którego start był przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu, a meta w Nowym Sączu. Bieg był zaliczany do Mistrzostw Polski Masters. Spośród tego grona Piotr Dasios miał najlepszy wynik 38.11 min. W swojej kategorii M50 zajął czwarte miejsce, a w Mistrzostwach Polski Masters na 10 kilometrów zajął miejsce pierwsze w kategorii wiekowej M55-59. Został tym samym Mistrzem Polski Masters. Marcin Wiśniewski został Wicemistrzem Polski w kategorii M45-49, a Katarzyna Korulczyk zajęła trzecie miejsce Mistrzostw Polski Masters kobiet w kategorii K40-45.

W niedzielę, Piotr Dasios i Marcin Wiśniewski startowali na dystansie półmaratonu (21.098 kilometrów). Start był przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu a meta w Piwnicznej.
Wiceprezydent Ostrowca zajął siódme miejsce open i pierwsze w kategorii M50 z czasem 1.28.28. Został tym samym Mistrzem Polski Masters w półmaratonie w kategorii M55-59.
Marcin Wiśniewski zdobył tytuł Wicemistrza Polski Masters w Półmaratonie w kategorii M45-49.
W kwalifikacji do Mistrzostw Polski Masters i uzyskaniu licencji PZLA, ostrowieckim zawodnikom pomógł klub UKS Czwórka Ostrowiec i jego prezes Janusz Ozdoba.

Piotr Dasios na swoim profilu biegowym „50 and still” już zapowiedział start w tegorocznym maratonie w Paryżu, który odbędzie się 17 października.