sportowy24
  Wielka feta Vive Tauronu w Kielcach na Rynku. Tysiące...

  Wielka feta Vive Tauronu w Kielcach na Rynku. Tysiące kibiców dziękowały naszym potrójnym mistrzom

  Dorota Kułaga

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wielka feta Vive Tauronu w Kielcach na Rynku. Tysiące kibiców dziękowały naszym potrójnym mistrzom
  1/127
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  Podczas wspaniałej fety na kieleckim Rynku w rytmach „We are the champions” wzniesiono trofea za mistrzostwo Polski, Puchar Polski i Ligę Mistrzów wywalczone przez Vive Tauron Kielce w tym sezonie.


  Czytaj również:

  Gwiazdy Vive Tauronu Kielce w słynnym papamobile! Zobacz zdjęcia i film

  Ważne słowa i wielkie brawa na mszy świętej Vive Tauronu Kielce


  Gwiazdy Vive Tauronu Kielce na fecie z dziećmi! [Zobacz zdjęcia]


  Zwycięzcy Ligi Mistrzów, piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce, zostali we wtorek przyjęci przez premier Beatę Szydło, a wieczorem wzięli udział w fecie na kieleckim Rynku.

  15-minutowe spotkanie odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - To były wspaniałe chwile i wielkie emocje. Wiara w polskich zawodników czyni cuda. Jesteśmy dumni z biało-czerwonej drużyny. Sprawiliście nam wielką radość – mówiła premier.

  Większy stres niż w niedzielę

  W imieniu zespołu mówił jego kapitan, Michał Jurecki. – Mam nadzieję, że nasz finałowy mecz będzie przykładem dla polskiej młodzieży, że zawsze trzeba walczyć do końca - mówił Jurecki. Kiedy w pewnym momencie „zapomniał języka”, wybrnął: - Przepraszam, ale jestem bardziej stremowany, niż przed niedzielnym meczem…
  Oprócz zawodników i sztabu trenersko-medycznego, na spotkaniu byli obecni członkowie zarządu kieleckiego klubu. Premier Szydło otrzymała żółtą, klubową koszulkę z podpisami całego zespołu.

  Wieczorem nasi gladiatorzy uczestniczyli w mszy w katedrze. Było na niej wielu kibiców. Po jej zakończeniu wsiedli w odkryty samochód, którym wśród wiwatujących kielczan przejechali głównymi ulicami miasta. Humory wszystkim dopisywały. Na placu przy katedrze rozległo się gromkie „dziękujemy!”, a Grzegorz Tkaczyk zaintonował: kto nie chce skacze, ten jest z Płocka, hej. I wszyscy zaczęli się świetnie bawić. A gdy najlepsza drużyna Europy dotarła na Rynek, czekało na nią kilka tysięcy kibiców. Owacyjnie witani zawodnicy w rytmie swoich ulubionych piosenek wychodzili na scenę. I zadawali pytania kolegom z tych samych pozycji. - Julen, powiedz ile wypiłeś wczoraj piw? - z uśmiechem pytał Mateusz Kus. - Niedużo. Dwa - odpowiedział po namyśle Hiszpan, jeden z ulubieńców kieleckich kibiców.

  Ogromną owację fani Vive Tauronu zgotowali Sławomirowi Szmalowi, który na Rynek przyszedł z synem. To bohater z Kolonii. A po „Kasie” przyszedł czas na sztab szkoleniowy na czele z Tałantem Dujszebajewem. - Kiedyś przegraliśmy 10 bramkami w Skopje. Kibice przyszli na trening, dali nam wsparcie. Teraz kiedy wygraliśmy Ligę Mistrzów, mogę powiedzieć, że to jest wasza zasługa, zasługa naszych wspaniałych kibiców - mówił Tałant Dujszebajew.

  Na uroczystości był też Piotr Nowacki z Kancelarii Prezydenta. Odczytał on list gratulacyjny od prezydenta naszego kraju Andrzeja Dudy. Później głos zabierali włodarze województwa i Kielc. Nie byli oni jednak zbyt ciepło przyjęci przez kibiców.

  - My jako klub byliśmy i zawsze będziemy apolityczni, ale respektujemy wszystkich polityków - zaznaczył po tym wystąpieniu prezes Bertus Servaas, za co otrzymał wielkie brawa od kibiców.

  Podziękował wszystkim Polakom i nie-Polakom grającym w Vive Tauronie. -Cieszę się też, że w Kielcach powstanie nowa hala. Może już w 2017 roku - powiedział Bertus Servaas. A była to aluzja do słów posła Dominika Tarczyńskiego, który kilka minut wcześniej obiecał, że w Kielcach powstanie nowa hala.

  Później prezes Servaas podziękował odchodzącym zawodnikom i powitał nowych.
  Na zakończenie mistrzowskiej fety, o godzinie 22, przy ogromnym aplauzie kibiców, podniesiony został puchar za zwycięstwo w Lidze Mistrzów.


  ZOBACZ ZAPIS TRANSMISJI Z FETY:

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (27)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (27) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.