Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielki sukces uczniów z Zespołu Szkół w Połańcu. Ich wynalazek podbił międzynarodowe targi

OPRAC.:
Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Uczniowie z Zespołu Szkół w Połańcu wrócili z chorwackich targów z trzema nagrodami
Uczniowie z Zespołu Szkół w Połańcu wrócili z chorwackich targów z trzema nagrodami ZS Połaniec
Kolejny sukces uczniów z Zespołu Szkół w Połańcu. Paweł Bednarski, Konrad Figiel, Bartłomiej Czosnek oraz Jakub Kosowicz zdobyli złotych medal i dwie nagrody specjalnie podczas międzynarodowych targów Macao International Innovation & Invention Exposition, które miały miejsce w Chorwacji.

Kolejny sukces uczniów z Zespołu Szkół w Połańcu

Uczniowie zdobyli złoty medal oraz 2 nagrody specjalne: NORTON UNIVERSITY z Kambodży oraz IBS Global – Innovative Business Solutions.

Paweł Bednarski, Konrad Figiel, Bartłomiej Czosnek oraz Jakub Kosowicz zdobyli uznanie za pomysł, wykonanie i zaprezentowanie przed międzynarodowym jury innowacyjnego zmodyfikowanego rozwiązania: „Jezdnia dla pieszego i kierowcy, czyli system inteligentnego ostrzegania”. Godnym podkreślenia jest fakt, że zarówno policja jak i straż pożarna pozytywnie zaopiniowały rozwiązanie młodych elektroników i rekomendują jego stosowanie.

Konrad Figiel w trakcie prezentacji przed jury podkreślał:

Miejscami, w których nasz projekt będzie funkcjonował są obszary w newralgicznych punktach wzdłuż jezdni, tam gdzie najczęściej piesi łamią przepisy i przechodzą w miejscach niedozwolonych a bardzo niebezpiecznych. W tym zastosowaniu, słupki będą wydawały sygnał dźwiękowy, aby ostrzec osobę próbującą przejść przez jezdnię w miejscu w którym przechodzić nie powinna. Dodatkowo słupki aktywują sygnał świetlny, który poinformuje kierowcę o niebezpieczeństwie w tym miejscu.

- Drugim zastosowaniem, już wdrożonym w życie, które udoskonaliliśmy, są słupki przy przejściu dla pieszych, które świecą podczas przechodzenia pieszego przez jezdnię. Naszym innowacyjnym udoskonaleniem tego pomysłu jest zwiększenie dokładności poprzez zastąpienie czujki ruchu, fotokomórką - dodaje Paweł Bednarski.

Bartek Czosnek twierdzi, że: - W XXI wieku należy wspomóc zabiegane społeczeństwo poprzez sygnały przypominające o przepisach ruchu drogowego, a jednocześnie zwiększające bezpieczeństwo w sytuacji złamania prawa. Uważamy, że zastosowanie naszych słupków doprowadzi w przyszłości do tego, że na jezdniach będzie mniej wypadków z udziałem pieszych.

- Wyciągamy pomocną dłoń w kierunku osób niepełnosprawnych, a szczególnie osób niewidomych, którym ułatwimy poruszanie się w ruchu drogowym. Dzięki przejrzystym sygnałom, nawet zamyślony i nieskoncentrowany kierowca zauważy panującą sytuację na jezdni – doprecyzowuje Jakub Kosowicz.

Udział w tym wydarzeniu był możliwy dzięki zdobyciu przez uczniów stypendiów a przez szkołę grantu ENEA „Akademia Talentów”. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w tym ogólnopolskim konkursie, uczniowie wraz z promotorami uczestniczyli w edukacyjnej wyprawie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz zdobyli laury w drugim najstarszym na świecie i w drugim największym w Europie konkursie wynalazków Inova w Chorwacji. W trackie wyjazdu grupa miała czas na odwiedzenie Wiednia i Budapesztu a w Zagrzebiu odwiedziła między innymi w Muzeum Technicznym Nicoli Tesli. Promtorami pracy są Beata i Mariusz Zyngier.

Źródło: ZS Połaniec

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie