Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielki sukces wynalazców z Połańca

/MJR/
Łukasz Lizak i Marcin Rędziński odnieśli wielki sukces na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels INNOVA”. Na zdjęciu podczas prezentacji swojego wynalazku, „licznika wartości wybranych towarów” przed jury konkursu.
Łukasz Lizak i Marcin Rędziński odnieśli wielki sukces na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels INNOVA”. Na zdjęciu podczas prezentacji swojego wynalazku, „licznika wartości wybranych towarów” przed jury konkursu. archiwum prywatne
Dwójka uczniów połanieckiego "elektronika" zaprezentowała w Brukseli swój wynalazek i zdobyła brązowy medal na prestiżowej światowej imprezie.

Połanieckie Technikum Elektroniczne święci swój kolejny tryumf. Łukasz Lizak i Marcin Rędziński uczniowie tej szkoły stworzyli unikalny w swych możliwościach wynalazek, który ma szansę zrewolucjonizować zakupy.

Dziełem dwójki młodych połańczan jest licznik wartości wybranych towarów, czyli prosty w obsłudze czytnik kodów, który zamontowany między innymi na sklepowym wózku pozwoliłby błyskawicznie obliczyć wartość naszych zakupów przez wizytą przy kasie.

Unikatowy licznik wziął udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na rozwiązanie innowacyjne "Młody wynalazca", gdzie jego autorzy otrzymali trzecie miejsce. Sukces krajowy zachęcił opiekunów i promotorów pracy Beatę i Mariusza Zyngier do przedstawienia tego wynalazku na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik "Brussels INNOVA".

Wyjazd zapewnili sponsorzy. Dzięki temu licznik można było zaprezentować na renomowanej imprezie. dziewięcioosobowe jury ekspertów, które oceniało zgłoszone wynalazki przyznało uczniom z Połańca brązowy medal. Marcin i Łukasz - autorzy pracy wraz z promotorami otrzymali również nagrody specjalne Great European Prize Leonardo Da Vinci 2011 od Stowarzyszenia Wynalazców Francuskich oraz Prize of Brussels Innova od ekspertów i organizatorów targów.

We wtorek, 22 listopada z autorami tego wynalazku i promotorami projektu będzie można porozmawiać podczas konferencji "Stan i perspektywy rozwoju szkolnictwa zawodowego w województwie świętokrzyskim". Początek konferencji o godzinie 9 w auli głównej Politechniki Świętokrzyskiej.

Więcej w piątkowym wydaniu Echa Dnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie