Wiktor Mazurczak z Żaka najlepszy w Pucharze Polski juniorów w judo

SAW
Wiktor Mazurczak (drugi z lewej) wygrał w kategorii +90 kilogramów.
Wiktor Mazurczak (drugi z lewej) wygrał w kategorii +90 kilogramów. archiwum klubu
W hali poznańskiej Areny odbył się otwarty Puchar Polski juniorek i juniorów młodszych oraz młodzików w judo – VIII Memoriał Jigoro Kano. W pucharze uczestniczyło czworo reprezentantów Żaka Kielce.

Najlepiej wypadł Wiktor Mazurczak. Startował w kategorii +90 kilogramów, wygrał wszystkie swoje walki przed czasem, także finałową i zajął pierwsze miejsce w zawodach.

Juniorka młodsza Dominika Kotlarska (waga 70 kilogramów) w drugiej walce eliminacyjnej przegrała z zawodniczką z Wrocławia, walczyła w repasażach, ale nie zdołała przebić się do strefy medalowej i ostatecznie zajęła 7 miejsce.

W zawodach startowali też młodzicy - Krzysztof Klimkiewicz (50 kilogramów) i Bartłomiej Mojeścik (55 kilogramów). Wygrali po dwie walki, ale potem również przegrali w repasażach.

Na kolejny turniej, w sobotę, 5 listopada, judocy Żaka wybierają się do Bytomia.