Wiktoria Czyżewska z Brawlera Końskie wygrała przez nokaut z Oleksandrą Karasevą na gali KSW 77. Potrzebowała na to tylko 70 sekund

Dorota Kułaga
Wiktoria Czyżewska wygrała walkę na gali KSW 77.
Wiktoria Czyżewska wygrała walkę na gali KSW 77. Archiwum prywatne/Facebook
Wiktoria Czyżewska z Brawlera Końskie znakomicie wypadła na gali KSW 77 w Arenie Gliwice. W kategorii 61,2 kg pokonała przez TKO w pierwszej rundzie Oleksandrę Karasevę. Do efektownego zwycięstwa nasza zawodniczka potrzebowała zaledwie 70 sekund! Był to debiut fighterki z Końskich w największej polskiej federacji.

Wiktoria Czyżewska w imponującym stylu wygrała walkę na gali KSW 77

Wiktoria Czyżewska w imponującym stylu zadebiutowała w KSW. Od początku ruszyła do ataku, miała wyraźną przewagę, a po 70 sekundach i trafieniu mocnym cisem prostym w Ukrainkę Oleksandrę Karasewą sędzia przerwał pojedynek.

Swoją przygodę ze sportem Wiktoria Czyżewska zaczęła od Akademii Małego Wojownika w Brawlerze Końskie. Trenowała boks, karate - na koncie miała mistrzostwo Europy w kategorii kadetek. Później sukcesy odnosiła w kick boxingu, zdobyła Puchar Świata, sześć razy sięgnęła po mistrzostwo Polski. Teraz pod okiem trenera Marcina Kija z powodzeniem startuje w MMA. Jest jedną z bardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodniczek w MMA w naszym kraju.

W walce wieczoru Mamed Chalidow pokonał Mariusza Pudzianowskiego przez TKO w 1. rundzie.