Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec 0:1 (0:1)

/dor/
Napastnik Wisły Jarosław Piątkowski (z lewej) dwa razy próbował zaskoczyć Konrada Zacharskiego, ale jedno uderzenie było niecelne, a drugie padło łupem bramkarza KSZO 1929. Grzegorz Lipiec

Wisła: Wierzgacz 5 - Kocój 4, Nowik 4, Beszczyński 4, Gołasa 4 (58. Chorab 2) - Ziółek 4 (62. Michalski 2), Kukiełka 4, Motyl 4 (65. Pacholarz 2), Nogaj 4 - Piątkowski 5, Gębalski 4.

KSZO 1929: Zacharski 5 - Barański 5, Grunt 5, Lasocki 5, Stachurski 5 - Dziadowicz 5, Dryka 4, Czerwiński 4, Mąka 5, Mikołajek 5 - Kosowski 4 (80. Skwarliński 1).

Kartki: żółte: Kocój, Beszczyński (Wisła), Mąka, Mikołajek, Kosowski (KSZO 1929). Sędziował: Michał Górka z Tarnowa. Widzów: 999.

Było trochę "smaczków"

Wisła Sandomierz niespodziewanie przegrała z KSZO 1929 Ostrowiec 0:1. Mecz podwyższonego ryzyka obejrzało 999 kibiców, ale na trybunach było spokojnie.

Faworytem meczu była Wisła, która dwa wcześniejsze spotkania wygrała 1:0, w tym z Łysicą Akamit Bodzentyn, liderem po jesieni.

BRAMKA PO RZUCIE ROŻNYM
Gospodarze stworzyli w tym meczu trzy bramkowe okazje. Dwie miał Jarosław Piątkowski. Jedno jego uderzenie było niecelne, drugie obronił Konrad Zacharski. W 70 minucie na listę strzelców mógł się tez wpisać Erwin Nowik, ale jego uderzenie głową instynktownie obronił Zacharski. Ponadto Damian Nogaj i Bartłomiej Gołasa próbowali szczęścia w strzałach z dystansu, ale bez powodzenia. Goście zwycięską bramkę zdobyli w 14 minucie po rzucie rożnym. Obrońcy Wisły zbyt krótko wybili futbolówkę, dopadł do niej Rafał Lasocki i zaskoczył Stanisława Wierzgacza.

STAWIARSKI NIE MÓGŁ ZAGRAĆ
W spotkaniu tym nie mógł zagrać Kamil Stawiarski, ponieważ taki był zapis w umowie między obydwoma klubami. Jesienią napastnik ten grał w Wiśle, ale w przerwie zimowej trafił do KSZO 1929. Wczoraj wystąpił w A klasie w meczu rezerw z Victorią Skalbmierz i zaliczył hat-trick.

Ale i tak "smaczków" w tym pojedynku nie brakowało. Grający trenerzy obu drużyn - Tadeusz Krawiec i Rafał Lasocki - dobrze znają się z występów w KSZO. Ponadto w ostrowieckim klubie występowali Erwin Nowik, Damian Nogaj i Bartłomiej Gołasa. Wczoraj jednak ci piłkarze nie mieli powodów do zadowolenia, ponieważ ulegli niżej notowanej drużynie z Ostrowca.

Dodajmy, że mecz cieszył się dużym zainteresowaniem. Obejrzało go 999 kibiców Wisły, fani zespołu gości nie zostali wpuszczeni na obiekt, ponieważ nie mieli odpowiedniej listy upoważniającej do wejścia na obiekt.