Wisła Sandomierz przegrała z Grunwaldem Ruda Śląska

Kamil Markiewicz
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz uległa liderowi rozgrywek, Grunwaldowi Ruda Śląska.

Wisła Sandomierz - Grunwald Ruda Śląska 23:25 (11:13)

Wisła: Skowron, Karasiński - Bakalarz 6, Kutek 5, Białkowski 5, Kubisztal 3, Kuaś 2, Szklarski 1, Hubka 1, Dusak, Anwajler, Guz, Teterycz, Komorowski, Statuch.

Sandomierzanie nawiązali z jednym z faworytów ligi wyrównaną walkę. W pierwszej połowie, przy wyniku remisowym, wyprowadzili trzy kontrataki, ale żadnego nie skończyli w skuteczny sposób. Podobnie było na początku drugiej połowy. Dzięki temu Grunwald cały czas utrzymywał jedno, dwubramkowe prowadzenie, które, dzięki większemu doświadczeniu, zachował do końca spotkania.

W innych meczach: Orzeł Przeworsk - Zagłębie Sosnowiec 27:26 (12:13), MKS Biłgoraj - Gloria Katowice 20:39 (11:19), awansem: Vive Tauron II Kielce - Orlik Brzeg 35:19 (19:10), AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Azoty II Puławy 39:32 (19:17), AZS UJK Kielce - ASPR Zawadzkie 26:30 (13:17).