Wójt gminy Bałtów skazany na 2 tysiące złotych grzywny!...

  Wójt gminy Bałtów skazany na 2 tysiące złotych grzywny! Będzie apelacja?

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wójt gminy Bałtów skazany na 2 tysiące złotych grzywny! Będzie apelacja?

  ©archiwum

  Wójt gminy Bałtów Hubert Ż. został przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim uznany za winnego zastosowania przemocy i skazany na 2 tysiące złotych grzywny. Chodzi o sprawę z 2014 roku, z czasu kampanii wyborczej i wymianę zdań między ówczesnym kandydatem na wójta, a jednym z mieszkańców gminy Bałtów. Wyrok nie jest prawomocny.
  Wójt gminy Bałtów skazany na 2 tysiące złotych grzywny! Będzie apelacja?

  ©archiwum

  Do kłótni między obecnym wójtem gminy Bałtów Hubertem Ż., a jednym z mieszkańców doszło w czasie kampanii do wyborów samorządowych w 2014 roku. Hubert Ż. startował wtedy na wójta. 14 listopada 2014 roku wieczorem dowiedział się, że w gminie kolportowane są szkalujące go ulotki. Chcąc to sprawdzić, pojechał na wskazane mu przez znajomych miejsce i tam spotkał dwóch przemieszczających się samochodem mieszkańców.

  To oni zgłosili sprawę na policję twierdząc, że kandydat na wójta dopuścił się przemocy wobec jednego z nich. Miał go szarpać i popychać, chcąc zajrzeć do wnętrza auta. Oskarżono go także o uszkodzenie auta. Hubert Ż. zdecydowanie, od początku, temu zaprzeczał.

  W tej sprawie zapadły już dwa wyroki. Jedno postępowanie, przed Sądem Rejonowym w Ostrowcu, uwolniło Huberta Ż. od zarzutu uszkodzenia samochodu. W przypadku drugiego zarzutu - zmuszenia innej osoby do określonego zachowania, umorzono postępowanie.

  Od wyroku złożono apelację. Sąd Okręgowy w Kielcach w 2017 roku utrzymał w mocy decyzję dotyczącą pierwszego zarzutu. Co do drugiego, nakazał ponowne rozpatrzenie.

  Sprawa zakończyła się w poniedziałek, 11 lutego w ostrowieckim sądzie. Hubert Ż. został uznany winnym zmuszenia innej osoby do określonego zachowania i skazany na 2 tysiące złotych grzywny. Radosław Płonka, pełnomocnik pokrzywdzonego, uznał wyrok za satysfakcjonujący.

  Nie jest on jednak prawomocny. Próbowaliśmy dzisiaj skontaktować się z wójtem Bałtowa, by poprosić go o komentarz w tej sprawie, jednak nie odbiera telefonu.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz finalistki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz finalistów!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone