Wpadka Politechniki w drugiej lidze piłkarzy ręcznych

/PK/, /MAT/
Tylko jedna nasza drużyna grała w weekend w drugiej lidze piłkarzy ręcznych. AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce niepodziewanie przegrała w Krakowie.

Wanda Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 30:23 (15:9).

Politechnika: Smagór, Godzwon - Kamys, Styrna 2, Zdrojkowski 2, Sitarski, Lenty 1, Kwieciński 3, Pluciński 3, Banach 3, Rutecki 1, Kurek, Rączka 3, Kuraś 1, Żaba-Żabiński, Glita 4.

Niemiłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze ręczni Politechniki Świętokrzyskiej, którzy po udanej końcówce ubiegłego roku awansowali przed tą kolejką na czwarte miejsce w tabeli. W Krakowie podopieczni Pawła Sieczki zagrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Przegrywali od początku (w 9. minucie było już 6:2, a po pierwszej połowie 15:9). Kielczanie udanie zaczęli drugą odsłonę, zdobyli sześć goli, tracąc tylko jedną i w 40 minucie przegrywali tylko 15:16, ale to było wszystko, na co było ich stać.

Awansem: MTS Chrzanów - Wisła Sandomierz 40:26 (22:14), KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Vive Targi II Kielce - przełożony na 22 stycznia.

W innych meczach: Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochnia 24:31 (12:14), Juvenia Rzeszów - Grunwald Ruda Śl. 24:29 (12:17).

10. Orzeł 10 2 235-357

W następnej kolejce, 25-26 stycznia: Politechnika - KSZO Odlewnia, Vive Targi II - Juvenia, Wisła - Bochnia.