Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Kandydat na prezydenta Kielc Adam Cyrański przedstawił program rozwoju Kielc Trzeciej Drogi. Oglądaj zapis transmisji

Anna Gwóźdź
Anna Gwóźdź
Wideo
od 12 lat
Wybory samorządowe 2024 coraz bliżej. Adam Cyrański, kandydat na prezydenta Kielc przedstawił mediom swój program wyborczy, nazwany programem rozwoju Kielc Trzeciej Drogi. Towarzyszyli mu kandydaci ugrupowania do Rady Miasta. Zobaczcie zapis transmisji z konferencji.

Adam Cyrański chce zmienić Kielce. Poznajcie jego program wyborczy

Konferencja odbywała się w czwartek, 29 w jednej z sal Targów Kielce. Kandydatowi na prezydenta towarzyszyli kandydaci na radnych miasta.

- Nasz program nazywa się "Zostaję w Kielcach" - rozpoczął Adam Cyrański. - To wizja kompleksowego rozwoju miasta. Kielce wyludniają się bardzo szybko, musimy więc zachęcić czymś młodych ludzi, by zechcieli tu zostać i osiedlać się. Warunki w mieście trzeba poprawić, a by to zrobić należy zacząć od gospodarki - dodawał.

Zdaniem kandydata rozwijanie lokalnej gospodarki polegałoby na tworzeniu nowych miejsc pracy i budowie centrów usług wspólnych czyli biurowców, co ściągnie inwestorów do Kielc.

Zobaczcie zapis transmisji z konferencji prasowej:

Zobacz także kto będzie kandydować do Rady Miasta Kielce z Trzeciej Drogi

Adam Cyrański prezentuje program "Zostaję w Kielcach"

Kandydat podkreślał, że jego plan odbudowy Kielc będzie opierał się na pięciu filarach. Pierwszy - "Zostaję w Kielcach, bo dobrze się zarabia" polegałby na wyspecjalizowaniu miasta w usługach wspólnych, stworzeniu strefy inwestycyjnej w Obicach, obsłudze inwestorów i ich aktywnym poszukiwaniu, powiększeniu terenów miasta oraz ściągnięciu urzędów centralnych bądź ich filii do Kielc.

O kolejnym filarze "Bo Kielce mają dobrą infrastrukturę" mówiła Gabriela Rucka-Kostecka, liderka piątej listy do Rady Miasta. Plan zakłada stworzenie Programu Szybkich Wymian Nawierzchni Dróg, stworzenie Przyjaznego Planu Ogólnego dla kieleckich dróg, utworzenie większej ilości miejsc parkingowych na starych osiedlach poprzez remonty dróg, koncepcję parku linearnego łączącego Park Miejski, Dolinę Silnicy i Zalew Kielecki oraz naprawę i tworzenie placów zabaw.

Zdjęcia z konferencji programowej Trzeciej Drogi dla Kielc:

"Bo w Kielcach fajnie się żyje" - ten punkt programu wyborczego Trzeciej Drogi wyjaśniała Grażyna Adydan, "jedynka" na liście numer 3 kandydatów do Rady Miasta. To między innymi darmowe drobne naprawy dla seniorów powyżej 70 roku życia, senioralne biuro pracy, bezpłatna opieka żłobkowa dla płacących podatki w Kielcach, umiejętność płynnego mówienia w języku angielskim już po szkole podstawowej, dodatki motywacyjne za wyniki uczniów w nauce dla nauczycieli oraz cyfryzacja urzędu.

Za to Inez Romaniec-Clark, "szóstka" na liście numer 2 mówiła o filarze "Bo Kielce dbają o środowisko". Zakłada on przeniesienie schroniska dla zwierząt w ręce miasta, utworzenie Zwierzęcego Patrolu Straży Miejskiej, zdobycie pieniędzy na wymianę pieców, by zmniejszyć ilość smogu oraz modernizację budynków komunalnych i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii.

Konferencję zakończył Adam Cyrański podsumowując punkt programu "Bo Kielce to miasto kultury i sportu". Ta część skupiałaby się na udzieleniu wsparcia klubom amatorskim, dziecięcym i młodzieżowym przez miasto, promocję Kielc poprzez sport profesjonalny, ale w małym zakresie i z przestrzeganiem ustalonych zasad, stopniowe przejście klubu Korony w ręce kibiców -udziałowców (51 procent), wspieranie rozwoju utalentowanej młodzieży i instytucji takich jak Baza Zbożowa oraz organizacja corocznego festiwalu muzycznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie