Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Krzysztof Ołownia oficjalnie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W środę, 28 lutego podczas specjalnej konferencji w biurze ostrowieckich parlamentarzystów, oficjalnie przedstawiono Krzysztofa Ołownię jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Krzysztof Ołownia już oficjalnie kandydatem na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

Zobacz zapis transmisji:

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w naszym mieście przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie ogłoszono kandydaturę Krzysztofa Ołowni na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

- Dzisiaj prezentujemy kandydata, który naszym zdaniem, jeśli będzie wybrany, będzie rozwiązywał problemy miasta i wykorzystywał szanse na rozwój Ostrowca a nie ma nic gorszego dla miasta jak niewykorzystany potencjał. Ostrowiec ma potencjał chociażby w dziedzinie sportowej, tak mi bliskiej – mówiła poseł Anna Krupka, szefowa świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. - Krzysztof Ołownia to połączenie energii, ciężkiej pracy i doświadczenia. Jest doświadczonym samorządowcem, doświadczonym radnym ale ma także doświadczenie w pracy samorządowej. Nasi kandydaci, co w przypadku Ostrowca Świętokrzyskiego nie jest oczywiste, ale nasi kandydaci dają gwarancję uczciwości – dodała pani poseł.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości to dobry kandydat na prezydenta miasta.
- Jest bardzo dobrze wykształcony, ekonomicznie i politologicznie i społecznie. Jest bardzo dobrym menedżerem. Jest bardzo dobrym kandydatem na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. Chcę państwa prosić aby Ostrowiec dał szansę temy młodemu człowiekowi, który jest w stanie udźwignąć ciężar odpowiedzialności za rozwój gospodarczy, za współpracę z różnymi środowiskami – powiedział senator.

Poseł Andrzej Kryj zwrócił uwagę, że nadchodzące wybory są bardzo ważne, bo od nich zależy dalszy rozwój naszych małych ojczyzn.
- One będą decydować o sprawach każdego z nas na tym wymiarze lokalnym, samorządowym – stwierdził pan poseł.

Zbigniew Duda szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie ostrowieckim i radny powiatowy zauważył, że miasto potrzebuje zmian.
- Rządzą ci sami ludzi, od 9 lat. Wcześniej się nazywali KWW Jarosława Górczyńskiego, teraz nazywają się różnie ale jak popatrzycie to ci sami ludzie. Prawo i Sprawiedliwość chce zaproponować kandydata, który to wszystko zmieni, który jest uczciwy, kandydata, który to miasto przewietrzy. W Ostrowcu cokolwiek zaczęło się dziać, w momencie kiedy w powiecie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Co od tamtej pory w Ostrowcu wybudowano, zrobiono, no bo jak tak patrzę to nie widzę nic – dodał Zbigniew Duda.

Podczas swojej prezentacji Krzysztof Ołownia zaznaczył, że chce zając się przede wszystkim rzeczywistym rozwojem tego miasta.
- Chcę aby Ostrowiec był miastem przyjaznym mieszkańcom. Ostrowiec Świętokrzyski to moje miasto. Zależy mi na tym aby Ostrowiec rzeczywiście się rozwijam. Znam doskonale problemy tego miasta. Moimi priorytetami są rozwój gospodarczy, ochrona zdrowia oraz wsparcie rodzin i seniorów – mówi kandydat na prezydenta Ostrowca.
Krzysztof Ołownia w kilku punktach wymienił to, co chce zrobić gdy wygra wybory: przyjazna polityki podatkowa, współpraca z przedsiębiorcami, scalanie terenów inwestycyjnych, promocja miasta, utworzenie Centrum Biznesowego z wolnymi przestrzeniami biurowymi, z dostępem darmowym do internetu i sprzętu komputerowego z bezpłatnymi poradami prawnymi, kompleksowy projekt rewitalizacji rynku, powstanie Miejski Ośrodek Zdrowia, bezpłatna komunikacja zbiorowa, oraz darmowa taksówka dla seniorów, bezpłatny program profilaktyczny dla mieszkańców.

O tym, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego będzie Krzysztof Ołownia informowaliśmy już kilka dni temu:

W konferencji uczestniczyli między innymi: poseł i szefowa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości Anna Krupka, senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, przewodniczący ostrowieckich struktur Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Duda, radna sejmiku województwa świętokrzyskiego Magdalena Zieleń.

Oto kandydaci na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie