MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Magdalena Marynowska, nowa burmistrz Osieka bez tajemnic. Miłośniczka polskiego kina i zdrowego jedzenia

Maciej Barwinek
Maciej Barwinek
Magdalena Marynowska (druga z lewej) z partnerami programu Zakorzenione, który realizuje Fundacja Farma.Więcej zdjęć na kolejnych slajdach>>>
Magdalena Marynowska (druga z lewej) z partnerami programu Zakorzenione, który realizuje Fundacja Farma.Więcej zdjęć na kolejnych slajdach>>>archiwum kandydatki
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu prezentujemy zwycięskich burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Magdalena Marynowska, nowa burmistrz Osieka, która w pierwszej turze uzyskała 52,31%.

Magdalena Marynowska, burmistrz Osieka bez tajemnic

Magdalena Marynowska wygrała wybory na burmistrza miasta i gminy Osiek. Startowała z Komitetu Wyborczego Wyborców Nowe Możliwości 2024. Uzyskała 52,31 procent poparcia - 2047 głosów. Pokonała Rafała Łysiaka, który zdobył 29,93 procent poparcia - 1171 głosów oraz Włodzimierza Wawrzkiewicza, który zdobył 17,76 procent poparcia - 695 głosów.

Magdalena Marynowska prywatnie
Magdalena Marynowska ma 41 lat, pochodzi z Długołęki w gminie Osiek. Od 15 lat wraz z mężem Grzegorzem i trójką dzieci mieszka w Osieku.

Tytuł magistra uzyskała w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach na kierunku ekonomia, ze specjalizacją: zarządzanie regionem i usługami publicznymi. Licencjat dały jej studia na Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji imienia Profesora Edwarda Lipińskiego w Kielcach, na kierunku politologia i specjalizacji: międzynarodowa integracja polityczna i gospodarcza. Wykształcenie wyższe uzupełniła dodatkowo studiami podyplomowymi: Profesjonalista OWES – kluczowe kompetencje doradców i animatorów. W latach 2007- 2015 była dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku. W latach 2017-2022 była koordynatorem ogólnopolskiego programu grantowego „Działaj Lokalnie” w powiecie staszowskim. Od 2018 do 2022 roku zawodowo realizowała się jako animator i doradca kluczowy w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Od 2015 roku jest prezesem Fundacji Aktywizacji i Rozwoju „FARMa” w Osieku, gdzie od roku z ogromnym powodzeniem kieruje pracami Inkubatora Rozwoju FARMa, w którym pomaga organizacjom pozarządowym i mieszkańcom z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego w pozyskiwaniu funduszy na rozwój i działalność. Współorganizuje wiele inicjatyw społecznych i akcji charytatywnych między innymi Pikniki Motocyklowe w Osieku.

Magdalena Marynowska hobby
Jej pasją jest praca z ludźmi na rzecz rozwoju lokalnego mieszkańców, co udowadniała już wielokrotnie organizując różnego typu wydarzenia integracyjne dla młodszych i starszych. Ponadto miłośniczka dobrego polskiego kina, fanka zdrowego i domowego jedzenia. Samodzielnie wypieka pyszne chleby.

Magdalena Marynowska, burmistrza Osieka w kadencji 2024-2029, najważniejsze punkty programu

  • Utworzenie Centrum Obsługi Przedsiębiorców i Rolników: pomoc w pozyskiwaniu funduszy
  • Wprowadzenie funduszu stypendialnego dla uzdolnionych dzieci i młodzieży
  • Uruchomienie Żłobka i utworzenie Klubów Seniora
  • Porządkowanie terenów zielonych, rowów, chodników, poboczy i dróg
  • Utworzenie Miejsko-Gminnej Rady Seniorów
  • Urząd przyjazny dla ludzi - między innymi raz w tygodniu czynny do godziny 18
  • Utworzenie Centrum Usług Społecznych - zlecenie zadań organizacjom pozarządowym

Zobacz galerię zdjęć - Magdalena Marynowska służbowo i prywatnie

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie